Reacţia lui Cristi Manea, după Unirea Slobozia – Rapid 1-2: „Eram cam desumflate mingile!” Ce a spus despre Şumudică

Valentin Pîrcălabu Publicat: 23 septembrie 2024, 23:40

Reacţia lui Cristi Manea, după Unirea Slobozia – Rapid 1-2: „Eram cam desumflate mingile! Ce a spus despre Şumudică

Cristian Marian Manea si Hildeberto Jose Morgado Pereira in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Universitatea Cluj, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Superbet Arena-Giulesti din Bucuresti, luni 16 septembrie 2024.,Image: 911057408, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Reacţia lui Cristi Manea, după Unirea Slobozia – Rapid 1-2. Fundaşul dreapta al Rapidului a dezvăluit că Marius Şumudică a adus la echipă „spiritul şi agresivitatea”.

Cu Şumudică pe bancă, Rapid a obţinut a doua victorie a sezonului şi a urcat pe locul 8 în clasament.

Reacţia lui Cristi Manea, după Unirea Slobozia – Rapid 1-2

„”E greu când te egalează adversarii. Ne-am păstrat calmul și am vorbit la pauză că trebuie să fim calmi. Am ratat vreo trei ocazii foarte mari. Mister ne-a felicitat și ne-a spus că trebuie să continuăm tot așa

Incredibilă atmosfera a fost aici. Sperăm să câștigăm și pe Giulești pentru că fanii merită. Este destul de încarcată atmosfera, nu ne relaxează pentru că urmează un meci la fel de dificil. S-a văzut și în această seară că am jucat mai bine ca în meciul trecut.

Important este că au venit jucători de calitate și cei care nu au voie să joace încă au o mare calitate. De la încălzire erau cam desumflate mingile. Trebuia să schimbăm mingea mereu și trecea timpul.

Arătăm din ce în ce mai bine, dar am pierdut destul de ușor puncte. Mister a lucrat și știe care sunt punctele forte ale adversarului. Am venit aici să luăm cele trei puncte. Mister a adus spiritul și agresivitatea„, a spus Cristi Manea după Unirea Slobozia – Rapid 1-2, la digisport.ro.

Pe arena din Clinceni, Rapid a început foarte bine şi după ce Hromada a trimis peste poartă din careu, în primul minut, Hasani a lovit bara în minutul 2. Tot Hasani a fost aproape de gol în minutul 16, pentru ca opt minute mai târziu, Rareş Pop şă deschidă scorul din pasa lui Christensen. Pospelov a egalat în minutul 31, din careu, dar giuleştenii au trecut din nou în avantaj în minutul 60, când Rareş Pop a şutat sub transversală, din careu. Gazdele au încercat poarta lui Siegrist, dar scorul a rămas neschimbat şi Rapid s-a impus cu 2-1, reuşind a doua victorie a sezonului.

Elevii lui Marius Şumudică se află pe poziţia a 8-a, cu 12 puncte, iar Unirea Slobozia are 11 puncte şi ocupă locul al 11-lea.

Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

0:25 27 sept.

Daniel Bîrligea, în extaz după ce a marcat primul său gol la FCSB: „Asta am vrut să arăt!”. Cui a dedicat victoria

0:21 27 sept.

Darius Olaru, prima reacţie după „dubla” de vis din FCSB – RFS 4-1: „Era cel mai uşor meci!” Mesaj pentru Ştefănescu şi Bîrligea

0:09 27 sept.

„Un moment greu!” Vlad Chiricheş, dezvăluiri despre suferinţa prin care a trecut la FCSB. Cât l-au afectat criticile lui Becali

23:55

Cum arată clasamentul din grupa de Europa League, după prima etapă! FCSB, peste favoritele competiţiei

23:50

Tottenham, victorie clară cu Qarabag, după ce Drăguşin a fost eliminat! Ajax a făcut spectacol cu Beşiktaş! Rezultatele serii

23:45

Darius Olaru, dublă de senzaţie în FCSB – RFS! Florin Tănase i-a dat un assist genial căpitanului roş-albaştrilor

1 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici” 2 FotoAdelina Chivu, anunţ despre revenirea lui Cristi Chivu în fotbalul românesc: „Crezi că mai înţelege ceva de aici?” 3 FCSB – RFS 4-1. FCSB a dat recital la debutul în grupa principală din Europa League. Darius Olaru, „dublă” spectaculoasă! 4 FotoLewis Hamilton şi-a ales favoritul dintre Lionel Messi şi Cristiano Ronaldo: „La finalul zilei sunt fanul lui” 5 Prima reacţie a lui Răzvan Lucescu, după Galatasaray – PAOK 3-1: „Am luat două goluri din cauza naivităţii” 6 Program prelungit şi trasee modificate pentru mai multe linii STB, pentru meciul FCSB – RFS. Anunţul făcut