Handbal

SCM Râmnicu Vâlcea a bătut-o pe "galactica" CSM Bucureşti în finala Cupei României. Antrenorului Pera i s-a făcut rău la finalul partidei

De Antena Sport. Publicat pe 06.09.2020 la 21:46 Actualizat pe 06.09.2020 la 21:51

SCM Râmnicu Vâlcea a câştigat finala Cupei României, după ce a învins-o pe CSM Bucureşti, cu 22-19. Mai mult, SCM e considerată şi deţinătoarea Supercupei, decizia fiind luată de FRH.

Cupa României

Vâlcea a câştigat Cupa României

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

• SCM Râmnicu Vâlcea - CSM Bucureşti 22-19
  • Vâlcea a câştigat şi Supercupa României

Vâlcea a dominat meciul şi a condus la pauză la o diferenţa de 8 goluri. Neagu şi compania au încercat să revină, dar nu au reuşit nici măcat egalarea.

Antrenorului Florentin Pera i s-a făcut rău

Din păcate, antrenorului Florentin Pera i s-a făcut rău spre finalul partidei şi a urmărit de pe bancă ultimul minut, sub îngrijirea doctorilor.

Meciurile din faza finală a Cupei României s-au jucat la Sala Polivalentă din Bucureşti, fără spectatori, conform reglementărilor în vigoare, şi au fost primele feminine oficiale de la întreruperea cauzată de pandemie, în 11 martie.

În articolul

SCM Râmnicu Vâlcea a bătut-o pe "galactica" CSM Bucureşti în Supercupa României. Antrenorului Pera i s-a făcut rău la finalul partidei