Alte Sporturi

VIDEO | Revenire ca în filme pentru Alex Bublea. Plin de sânge, românul și-a distrus adversarul din Thailanda în a treia repriză

De Antena Sport. Publicat pe 13.09.2020 la 10:52 Actualizat pe 13.09.2020 la 11:07

Românul a luptat în una dintre cele mai tari promoții de Muay Thai și a câștigat prin KO în repriza a 3-a.

Alex Bublea

Adversarul său din Tahilanda a început puternic, l-a doborât și l-a dominat în prima repriză. Plin de sânge, Bublea și-a revenit și a câștigat lupta. Românul râmâne unul dintre cei mai apreciați străini care luptă în Thailanda.

Pentru Bublea a fost meciul 120 din carieră, iar după luptă s-a ales cu numai puțin de 8 copci.

VIDEO cu lupta lui Alex Bublea

În articolul

VIDEO | Revenire ca in filme pentru Alex Bublea. Plin de sânge, românul și-a distrus adversarul din Thailanda în a treia repriză