fc argeș

Cephas Malele
Fotbal intern • pe 08.03.2021 la 16:01

FC Argeș - Poli Iași 2-1. Cu "dubla" lui Cephas Malele, piteștenii s-au apropiat la 4 puncte de play-off

• Poli Iași rămâne ultima în Liga 1
  • FC Argeș visează la play-off
Prepeliță
Fotbal intern • pe 01.03.2021 la 23:14

CFR Cluj - FC Argeș 5-0 | Explicațiile lui Andrei Prepeliță după coșmarul lui Luka Maric: "Nu puteam să îl schimb"

• CFR Cluj - FC Argeș 5-0
  • Andrei Prepeliță i-a luat apărarea lui Luka Maric
CFR Cluj - FC Argeș 5-0 | Meci de coşmar pentru Luka Maric. A făcut două penalty-uri în trei minute și și-a dat și autogol
Fotbal intern • pe 01.03.2021 la 21:31

• Maric a făcut două penalty-uri și și-a dat un autogol
CFR Cluj - FC Argeș 5-0. Campioana a demolat cea mai în formă echipă din Liga 1. Ciprian Deac a făcut "dubla" din penalty, în doar 3 minute. Show total în Gruia
Fotbal intern • pe 01.03.2021 la 19:47

• Clujenii continuă lupta de la distanță cu FCSB
FC Argeș
Fotbal intern • pe 19.02.2021 la 19:20

FC Voluntari – FC Argeș 0-1. Tamaş, debut ratat. Oaspeţii au ajuns la 11 meciuri fără înfangere, ca pe vremea lui Dobrin şi Mutu

• FC Voluntari - FC Argeș 0-1
  • 11 meciuri fără înfrângere pentru piteșteni
Mircea Rednic
Fotbal intern • pe 12.02.2021 la 22:19

Viitorul a uitat să câştige: "Suntem în criză!". Când va reveni pe bancă Mircea Rednic + Prepeliţă: "Să nu ni se urce la cap"

• FC Argeș - Viitorul 1-0
  • Când revine Mircea Rednic pe bancă
Mihai Bălaşa, Universitatea Craiova-FC Argeş 1-1
Fotbal intern • pe 29.01.2021 la 22:20

Craiova acuză arbitrajul, după egalul cu FC Argeş. Bălașa, ca în ring: “Dacă am ochiul în starea asta, nu putea să nu fie penalty!”

• Craiova - FC Argeș 1-1
  • Mihai Bălașa, lovit grav
Craiova
Fotbal intern • pe 29.01.2021 la 22:00

Craiova - FC Argeș 1-1. Blestemul egalurilor pentru olteni: au şase la rând! Mamut, primul gol în Liga 1! După FCSB, oaspeţii au încurcat încă o candidată la titlu

• Universiatea Craiova - FC Argeș 1-1
  • Oltenii, specialiştii egalurilor în Liga 1
Toni Petrea
Fotbal intern • pe 26.01.2021 la 22:04

“Trebuia să se amâne meciul!” Toni Petrea, foc şi pară după Argeş - FCSB 0-0: "A fost o luptă oarbă, aşa cum anticipam!"

• FC Argeș -FCSB 0-0
  • Toni Petrea acuză terenul
UTA
Fotbal intern • pe 23.01.2021 la 16:13

UTA Arad – FC Argeș 1-2. Meci nebun între nou-promovate. În minutul 85 era 0-0! Roger a înscris un gol de poveste, dar Antun Palic a răspuns incredibil

• UTA Arad - FC Argeș 1-2
  • Antun Palic, gol şi assist pentru piteşteni
FC Botoșani
Fotbal intern • pe 14.01.2021 la 16:27

Botoșani - FC Argeș 0-1. Oaspeţii au dat lovitura în minutul 90+2, la debutul noului antrenor! Denis Haruţ, titular după ce a refuzat-o pe FCSB

• FC Botoșani - FC Argeș 0-1
  • Oaspeţii au dat gol în minutul 90+2
Florin Prunea
Fotbal intern • pe 05.12.2020 la 11:40

Florin Prunea, surprins că arbitrul Marian Barbu i-a iertat pe dinamoviști. De ce nu l-a impresionat euro-golul lui Camara

• FC Argeș - Dinamo 0-1
  • Gazdele au contestat în termeni duri arbitrajul
Dan Petrescu
Fotbal • pe 07.11.2020 la 14:06

Dan Petrescu nu și-a schimbat discursul. Se teme de nou-promovata FC Argeș! "Este pe val. Pornim cu șansa a doua"

• Ardelenii au pierdut ultimele două partide
  • FC Argeș - CFR Cluj, duminică, 18:00, LIVE TEXT pe AS.ro
Gabi Matei și Gică Hagi după un meci al Viitorului
Fotbal • pe 25.10.2020 la 21:12

”E prea mic, nu l-am văzut!” Gabi Matei, savuros după egalul cu Viitorul. Cum a explicat faultul la Mățan

• Viitorul - FC Argeș 2-2