Adi Mutu nu a uitat de excluderea de la națională! "Briliantul" l-a taxat pe Răzvan Lucescu

De Antena Sport. Publicat pe 15.04.2020 la 17:50 Actualizat pe 15.04.2020 la 18:06

Adi Mutu a vorbit despre conflictul pe care l-a avut cu Răzvan Lucescu în 2009. La acea vreme, fotbalistul era exclus de fostul selecționer din lotul naționalei, după meciul dintre Serbia și România.

Adi Mutu, pe timul când era jucător al naționalei

Adi Mutu a rememorat conflictul cu Răzvan Lucescu

MMA / Niros Foto via Hepta

• Adi Mutu și-a amintit de conflictul cu Răzvan Lucescu
  • Fostul atacant era exclus de la națională în 2009
  • Mutu se consideră și acum nevinovat

Tricolorii au pierdut cu 0-5 la Belgrad și după partidă Mutu a plecat din cantonament direct la o petrecere organizată la Novi Sad. În urma derapajului, Răzvan Lucescu nu l-a mai convocat pe atacant la prima reprezentativă.

"Aveam 28 de ani, eram golgeterul echipei, eram suspendat pentru următorul meci, trebuia să mă întorc la club și tu îmi spui mie ce să fac? Mi se pare aiurea rău de tot. Mentalitatea asta nu poate sta în picioare pentru niciun antrenor. Nu am văzut la nimeni asta. Nu pot să plec cu naționala, pentru că trebuie să vin la club înapoi și am 30 de ani. Eu gestionez sentimentele după un meci pierdut cum cred", a spus Mutu pentru Gazeta Sporturilor, la aproape 11 ani distanță după conflictul cu Răzvan Lucescu.

Adi Mutu: "Acum mă înțeleg foarte bine cu Răzvan"

Răzvan Lucescu a vorbit de curând despre numirea lui Adi Mutu în funcția de selecționer al naționalei de tineret și a avut numai cuvinte de laudă la adresa fostului atacant.

"Acum mă înțeleg foarte bine cu Răzvan. Am ajuns să vorbim multe lucruri. Relația noastră a pornit cu stângul, dar acum ne înțelegem foarte bine”, a declarat Adi Mutu pentru Gazeta Sporturilor.