Încă un scenariu pentru naționala lui Rădoi! Islanda - România s-ar putea juca în octombrie sau noiembrie

De Dan Roșu. Publicat pe 11.04.2020 la 19:03 Actualizat pe 11.04.2020 la 19:09

Daily Mail anunță că meciurile de baraj pentru calificarea la Campionatul European din 2021 s-ar putea disputa în lunile octombrie și noiembrie, UEFA încercând să găsească soluțiile cele mai bune.

Echipa națională a României

Echipa națională a României așteaptă barajul cu Islanda

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

• Barajul Islanda-România fusese reprogramat pe 4 iunie
  • UEFA va anunța o altă dată oficială de disputare a barajului pentru calificarea la Euro 2020
  • Euro 2020 va avea loc în 2021

Cu 10 zile în urmă, UEFA anunța că partidele din baraj nu se vor mai disputa în luna iunie, cum era anunțat inițial. Forul de la Nyon susține că datele vor fi anunțate ulterior.

Islanda - România, reprogramat din nou de UEFA

Duelul Islanda-România, decisiv pentru calificarea la Euro, ar fi trebuit să se joace pe 4 iunie, fiind reprogramat din cauza pandemiei de coronavirus.

În urma prestaţiei din Liga Naţiunilor, reprezentativa României este calificată în play-off şi va întâlni Islanda, în deplasare, în semifinală. În cazul unui succes, tricolorii vor juca pentru locul la EURO, tot pe teren străin, în faţa Bulgariei sau Ungariei.