Edin Dzeko, testat pozitiv cu Covid-19 la nici 24 de ore după meciul cu CFR Cluj. Emoţii mari pentru campionii României

De Iulian Focșăneanu. Publicat pe 06.11.2020 la 19:23 Actualizat pe 06.11.2020 la 20:02

Edin Dzeko a fost depistat cu coronavirus la o zi după meciul dintre AS Roma şi CFR Cluj, scor 5-0, din Europa League. Atacantul bosniac a făcut anunţul pe reţelele sociale.

Edin Dzeko

Edin Dzeko are coronavirus

Profimediaimages

• Golgheterul lui AS Roma a intrat în izolare
  • Dzeko a fost rezervă în meciul cu CFR Cluj

Jucătorul de 34 de ani a fost în lotul capitolinilor în partida cu campioana României. Paulo Fonseca l-a ţinut pe bancă pe toată durata celor 90 de minute. Chiar şi aşa, a stat în vestiar cu coechipierii săi şi s-a salutat cu fotbaliştii de la CFR Cluj.

Edin Dzeko are coronavirus şi a intrat în izolare

Ciao a tutti, purtroppo sono positivo al Covid19 e come sapete dovrò rispettare il periodo di quarantena. Voglio tranquillizzare tutti quelli che mi conoscono, fortunatamente non ho sintomi particolari. Per alcuni giorni sarò costretto a rimanere distante dai miei compagni, ma con la mente e con il cuore starò con loro, a cominciare da domenica: daje ragazzi. Forza Roma 💛❤️

A post shared by Edin Dzeko (@ed_dzeko) on

"Din păcate, am fost testat pozitiv cu COVID-19. După cum știți, trebuie să respect perioada de carantină. Vreau să-i liniştesc pe toţi cei care mă cunosc, nu am niciun simptom.

Pentru câteva zile, voi fi obligat să stau departe de coechipierii mei, dar voi fi cu mintea şi inima alături de ei. Forza Roma!”, a scris Edin Dzeko pe contul său de Instagram.

În acest sezon din Serie A, bosniacul a înscris trei goluri în cinci apariţii. Poate rata meciul retur cu CFR Cluj, care va fi în Gruia, pe 26 noiembrie.