Fotbal extern

Cele mai spectaculoase transferuri şi cele mai noi informaţii din fotbalul mondial sunt pe antenasport.ro.

Radu Drăguşin a luat decizia finală şi va semna după EURO U21! Cele două super-echipe ale Europei refuzate de român
Fotbal extern • pe 23.03.2021 la 17:13

• Radu Drăguşin a luat decizia finală
  • Care sunt cele două super-echipe ale Europei refuzate de român
CR7 către Pepe: ”Joacă, o să câștig cu tine pe teren!” Pepe către CR7: ”O să câștig și va fi cu tine pe teren!”
Fotbal extern • pe 23.03.2021 la 13:03

• Porto i-a eliminat pe cei de la Juventus
  • Cristiano Ronaldo are 170 de partide la națională, Pepe, 113
Scene şocante în Columbia! Dayro Moreno, fugărit de mai mulţi fani după ce a fost găsit beat într-un bar
Fotbal extern • pe 23.03.2021 la 12:54

• Dayro Moreno a fost jucător la Steaua
  • Atacantul columbian, găsit beat într-un bar
Erling Haaland
Fotbal extern • pe 22.03.2021 la 23:01

Erling Haaland, despre comparațiile cu Messi și Cristiano Ronaldo: "Sunt departe de nivelul lor!" Ce spune despre plecarea de la Borussia Dortmund

• Erling Haaland are numai 20 de ani
  • Norvegianul este comparat cu Messi și Ronaldo
Marius Șumudică
Fotbal extern • pe 22.03.2021 la 20:51

Marius Șumudică, propunere de ultimă oră din Turcia! Ce echipă a pus ochii pe antrenorul român

• Marius Șumudică este liber de contract
  • Ar putea reveni în Turcia
VIDEO | Zlatan Ibrahimovic a izbucnit în lacrimi la conferinţa de presă! Faţa nemaivăzută a starului suedez. Motivul pentru care s-a emoţionat la maximum
Fotbal extern • pe 22.03.2021 la 19:01

• Zlatan Ibrahimovic a izbucnit în lacrimi
  • Faţa nemaivăzută a starului suedez
Neymar, anunţul momentului! Starul brazilian a decis dacă va juca din nou cu Messi. Ce a ales între PSG şi Barcelona
Fotbal extern • pe 22.03.2021 la 18:24

• Neymar a ales între PSG şi Barcelona
  • Unde va juca vedeta Braziliei în următorii ani
A beautiful mind! A dat fotbalul profesionist pe intrarea la Harvard!
Fotbal extern • pe 22.03.2021 la 12:26

• Este vicecampion european Under-17
  • A evoluat și la AS Monaco
Ianis Hagi
Fotbal extern • pe 21.03.2021 la 22:40

Meciuri de top în Europa | Ianis Hagi, 65 de minute în Celtic - Rangers 1-1. Juventus, umilită pe teren propriu. Lionel Messi, "dublă" şi pasă de gol. Neymar a revenit la PSG

• Celtic - Rangers 1-1
  • Real Sociedad - Barcelona 1-6
UPDATE: Radu Ştefan, în istoria lui Lazio! A egalat recordul lui Favalli. "Sunt puțin mai bătrân, dar mai am benzină"
Fotbal extern • pe 21.03.2021 la 22:16

• Radu Ştefan, meciul 401 pentru Lazio
  • Fundaşul român a intrat în istoria clubului
Radu Drăguşin, aproape de Premier League! Presa din Anglia anunţă transferul românului de la Juventus
Fotbal extern • pe 21.03.2021 la 22:01

• Radu Drăguşin, dorit în Premier League
  • Cu ce echipă este aproape să semneze
Mircea Lucescu, aproape de titlu cu Dinamo Kiev! Echipa românului, victorie la scor în ultima etapă. Cum arată clasamentul în Ucraina
Fotbal extern • pe 21.03.2021 la 19:46

• Mircea Lucescu, din ce în ce mai aproape de titlu
  • Dinamo Kiev - Rukh Lviv 3-0
VIDEO | Ladislau Boloni, ghinion incredibil! Panathinaikos a fost egalată de portarul advers în minutul 90+7. Reacţia antrenorului român
Fotbal extern • pe 21.03.2021 la 18:30

• Ladislau Boloni, lovit de ghinion
  • Panathinaikos, egalată în minutul 90+7
Răzvan Raț
Fotbal extern • pe 21.03.2021 la 15:01

Răzvan Raț nu înțelege de ce Mircea Lucescu a semnat cu Dinamo Kiev: "Eu nu m-aș fi dus!" Ce spune despre atitudinea ostilă a ultrașilor ucraineni

• Răzvan Raț și Mircea Lucescu au fost împreună la Șahtior
  • Raț nu înțelege de ce Lucescu s-a dus la Dinamo Kiev
Pep Guardiola
Fotbal extern • pe 21.03.2021 la 13:01

Manchester City a bătut tot ce a prins! Serie incredibilă pentru echipa lui Guardiola, înaintea pauzei internaționale

• Manchester City, serie incredibilă
  • Guardiola se bate pentru toate trofeele
Joan Laporta
Fotbal extern • pe 21.03.2021 la 11:04

Primul transfer din era Laporta! Barcelona și-a adus un mijlocaș de top din Premier League. A refuzat-o pe PSG ca să vină pe Camp Nou

• Barcelona, primul transfer din era Laporta
  • Catalanii își reconstruiesc lotul
Ștefan Radu
Fotbal extern • pe 21.03.2021 la 09:19

Ștefan Radu, performanță incredibilă! De azi, românul e definitiv în istoria lui Lazio. Va egala recordul lui Giuseppe Favalli

• Ștefan Radu este la Lazio din 2008
  • Va juca meciul 401 în tricoul capitolinilor
Bono
Fotbal extern • pe 21.03.2021 la 08:43

VIDEO. Nebunie în Valladolid - Sevilla 1-1! Portarul Bono a egalat pentru andaluzi la ultima fază. "Nici nu am știut cum să mă bucur"

• Valladolid - Sevilla 1-1
  • Bono a egalat în prelungiri
Erling Haaland a reuşit o "dublă" în meciul cu FC Koln
Fotbal extern • pe 20.03.2021 la 18:55

VIDEO | Haaland, o adevărată "bestie". Norvegianul o ţine în spate pe Dortmund. Ce a mai reuşit puştiul de 20 de ani

• Haaland, "dublă" cu FC Koln
  • Cifre incredibile pentru norvegian
Robert Lewandowski a reuşit un hat-trick împotriva lui Stuttgart
Fotbal extern • pe 20.03.2021 la 17:25

Show total în Bayern - Stuttgart. Robert Lewandowski, hat-trick în doar 21 de minute! Borna fantastică la care a ajuns starul campioanei Germaniei

• Robert Lewandowski, hat-trick în doar 21 de minute
  • Atacantul polonez a scris istorie în Bundesliga
Bayern Munchen
Fotbal extern • pe 20.03.2021 la 15:46

Adrian Ursea a răpus-o pe Marseille! Bayern, 4 goluri în inferioritate numerică. Lewandowski şi Haaland au făcut spectacol. Benzema, "dublă" şi assist pentru Real

• Lewandowski a făcut show pentru Bayern
  • Celta Vigo - Real Madrid 1-3
Cristiano Ronaldo
Fotbal extern • pe 20.03.2021 la 15:20

Cristiano Ronaldo, de neoprit! Ce distincție a primit starul portughez. "Acestea sunt secretele care mă fac să ador fotbalul"

• Cristiano Ronaldo a primit un nou trofeu
  • Ce distincție a primit starul lui Juventus
Fotbal extern • pe 20.03.2021 la 14:13

Erling Haaland şi-a ales noua echipă. Suma uriaşă cu care ar putea fi transferat starul Borussiei Dortmund

• Erling Haaland are 20 de ani
  • Norvegianul este cotat la 110 milioane de euro
Nicolae Stanciu
Fotbal extern • pe 20.03.2021 la 11:54

Nicolae Stanciu ar putea deveni coleg cu Ianis Hagi. Scenariul nebun făcut de britanici + Vedeta Slaviei, lăudată de un fost lider al Generației de Aur

• Nicolae Stanciu are 27 de ani
  • A fost cel mai bun jucător în "dubla" Rangers - Slavia Praga
Nabil Fekir
Fotbal extern • pe 20.03.2021 la 10:00

VIDEO. Nabil Fekir, reușită nebună în La Liga! "Gol maradonian!" Și-a umilit adversarii, după o cursă de 45 de metri

• Nabil Fekir are 27 de ani
  • Francezul are 3 goluri în acest sezon
Dennis Man
Fotbal extern • pe 20.03.2021 la 09:04

Parma - Genoa 1-2 | Cum s-au descurcat Dennis Man și Valentin Mihăilă. Emoții în lupta pentru evitarea retrogradării

• Dennis Man, integralist
  • Valentin Mihăilă a jucat 26 de minute
Dennis Man și Valentin Mihăilă, în timpul meciului Parma - Inter 2-0
Fotbal extern • pe 19.03.2021 la 23:00

Parma - Genoa 1-2. Un nou eşec pentru echipa lui Man şi Mihăilă. A fost întrecere de goluri spectaculoase. Graziano Pelle a marcat din "foarfecă"!

• Dennis Man a fost titular
  • Valentin Mihăilă a intrat în repriza secundă
Rangers
Fotbal extern • pe 19.03.2021 la 20:11

Reacția poliției scoțiene după scandalul de la Rangers - Slavia Praga. Detalii de ultimă oră despre incidentele după meci

• Scandal uriaș la Rangers - Slavia Praga 0-2
  • Reacția poliției scoțiene
Neymar
Fotbal extern • pe 19.03.2021 la 18:10

Fostul agent al lui Neymar a aruncat bomba: "Va juca la Barcelona, alături de Messi!" Anunțul momentului în Spania

• Neymar a plecat de la Barcelona în 2017
  • Catalanii au încercat să-l aducă înapoi în 2019
Arena Națională
Fotbal extern • pe 19.03.2021 la 17:22

Arena Națională ar putea găzdui un super-duel din "sferturile" Champions League. Ce vedete ar urma să vină la București

• Arena Națională ar putea găzdui încă un meci din Champions League
  • Ce vedete ar putea să vină la București
Tragerea la sorţi a sferturilor Europa League. Arsenal - Slavia Praga şi Ajax - Roma, cele mai tari meciuri. Stanciu pune tunurile pe starurile lui Arteta
Fotbal extern • pe 19.03.2021 la 13:55

• Nicolae Stanciu e ultimul român prezent în Europa League
  • Programul complet al fazelor finale ale Europa League
Trofeul Ligii Campionilor
Fotbal extern • pe 19.03.2021 la 12:50

Tragerea la sorţi a sferturilor Ligii Campionilor. Bayern - PSG şi Real Madrid - Liverpool, şocurile din sferturi. Ai şi programul semifinalelor

• Bayern - PSG şi Real Madrid Liverpool sunt şocurile din sferturi
  • Lionel Messi şi Cristiano Ronaldo, out din Liga Campionilor
Jose Mourinho, gest incredibil după Dinamo Zagreb - Tottenham 3-0. Portughezul a dat buzna în vestiarul croaţilor la finalul meciului
Fotbal extern • pe 19.03.2021 la 10:46

• Dinamo Zagreb - Tottenham 3-0
  • Gest incredibil făcut de Jose Mourinho
Scene halucinante după Rangers - Slavia Praga 0-2. Un jucător al cehilor a fost bătut de jucătorii lui Gerrard. A fost chemată poliţia
Fotbal extern • pe 19.03.2021 la 09:56

• Rangers - Slavia Praga 0-2
  • Un jucător al cehilor a fost bătut
Reacţia lui Steven Gerrard, după scandalul monstru care s-a declanşat după golul fabulos al lui Stanciu. Acuzaţii de rasism: "Sunt furios acum. UEFA trebuie să se ocupe"
Fotbal extern • pe 19.03.2021 la 09:21

• Reacţia lui Steven Gerrard după scandalul monstru de la final
Nicolae Stanciu, Slavia Praga
Fotbal extern • pe 18.03.2021 la 23:20

Rangers - Slavia Praga 0-2. Stanciu i-a dus pe cehi în "sferturile" Europa League. Ianis Hagi a fost ţinut pe bancă de Steven Gerrard

• Nicolae Stanciu, gol fabulos
"The Special One", adus cu picioarele pe pământ! Mourinho, OUT din Europa, după Dinamo Zagreb - Tottenham 3-0. Prima reacţie a portughezului
Fotbal extern • pe 18.03.2021 la 23:12

• Jose Mourinho, OUT din Europa League
  • Tottenham, făcută K.O de Dinamo Zagreb
"Optimi" Europa League | Stanciu, gol fabulos cu Rangers! Mircea Lucescu, Ianis Hagi şi Mourinho, eliminaţi. Manchester United a scos-o din competiţie pe AC Milan
Fotbal extern • pe 18.03.2021 la 22:03

• AC Milan - Manchester United 0-1
Barcelona, contract pe viaţă pentru Messi! Argentinianul nu scapă de "tăierea" salariului. Planul lui Joan Laporta, dezvăluit în presa din Spania
Fotbal extern • pe 18.03.2021 la 21:10

• Messi, contract pe viaţă cu Barcelona
  • Ce plan are Joan Laporta
Lucian Sânmărtean
Fotbal extern • pe 18.03.2021 la 13:22

EXCLUSIV AS.ro LIVE | Momentul în care Lucian Sânmărtean a ajuns pe Old Trafford! "Am înţepenit!" Mesajul marelui Sir Alex Ferguson: "Românul din echipa grecilor este singurul pericol"

• Lucian Sânmărtean a evoluat împotriva lui Manchester United
  • Echipa favorită a lui Lucian Sânmărtean
Van Basten: ”Sacchi era nebun după fotbal. Urla, prin somn, să facem pasul la ofsaid! Trezea tot etajul!”
Fotbal extern • pe 18.03.2021 la 12:58

• ”Nu jucam cu durere, trăiam cu durere”, spune atacantul nevoit să se retragă la 28 de ani
  • ”Am vrut să merg la Barcelona, dar Italia era, atunci, cel mai tare campionat din lume”
Luis Suarez, în Chelsea - Atletico 2-0
Fotbal extern • pe 18.03.2021 la 10:49

Cum a pierdut Barcelona două milioane de euro după Chelsea - Atletico Madrid 2-0. Contraperformanţa lui Luis Suarez

• Chelsea a eliminat-o pe Atletico Madrid în optimile Ligii Campionilor
  • Luis Suarez a rămas fără gol marcat în acest sezon al Ligii
Ştim toate echipele calificate în sferturile de finală ale Ligii Campionilor! Se anunţă dueluri stelare. Mbappe şi Haaland le-au luat locul lui Messi şi Ronaldo
Fotbal extern • pe 17.03.2021 la 23:47

• Echipele calificate în sferturile de finală ale Ligii Campionilor
  • Mbappe şi Haaland le-au luat locul lui Messi şi Ronaldo
Robert Lewandowski, mașinărie de goluri! Atacantul lui Bayern, cifre uimitoare în Liga Campionilor
Fotbal extern • pe 17.03.2021 la 23:19

• Robert Lewandowski, mașinărie de goluri
  • Atacantul polonez, spectacol în Liga Campionilor
Şansă uriaşă pentru Ionuţ Radu! Italienii îl anunţă titular la Inter Milano, după ce Samir Handanovic s-a infectat cu coronavirus
Fotbal extern • pe 17.03.2021 la 21:56

• Samir Handanovic are coronavirus
  • Italienii anunţă că Ionuţ Radu va fi titular cu Sassuolo
Performanţă uriaşă pentru Ştefan Radu! Fundaşul român a scris istorie pentru Lazio în partida cu Bayern
Fotbal extern • pe 17.03.2021 la 21:51

• Ştefan Radu, performanţă uriaşă
  • Fundaşul român a scris istorie pentru Lazio
Liga Campionilor | Bayern - Lazio 2-1 şi Chelsea - Atletico 2-0. Simeone, OUT din Champions League! Radu Ştefan, nicio şansă în faţa lui Bayern
Fotbal extern • pe 17.03.2021 la 21:35

• Bayern - Lazio 2-1
  • Chelsea - Atletico 2-0
VIDEO | Joan Laporta a negociat cu Messi în direct! Ce a putut să îi spună preşedintele Barcelonei în timpul conferinţei de prezentare
Fotbal extern • pe 17.03.2021 la 20:55

• Joan Laporta, mesaj pentru Leo Messi
  • Argentinianul, performanţă incredibilă pentru Barcelona
Dramă pentru Vlad Chiricheş în Italia, înainte să vină la naţională. Sassuolo conducea cu 2-0 în minutul 75, dar finalul a fost horror
Fotbal extern • pe 17.03.2021 la 19:32