Cele mai spectaculoase transferuri şi cele mai noi informaţii din fotbalul mondial sunt pe antenasport.ro.

Steven Gerrard a dezvăluit de ce Ianis Hagi nu mai prinde echipa la Rangers: "E pe val, zâmbește și se bucură de fotbal"
    Fotbal extern • pe 27.11.2020 la 11:29

• Steven Gerrard este antrenorul celor de la Rangers
    • Ianis Hagi a pierdut prima echipă
    Sheriff Sinyan, de la Molde, s-a ciocnit de bară în meciul cu Arsenal din Europa League
    Fotbal extern • pe 27.11.2020 la 10:47

• Un jucător de la Molde s-a ciocnit de bară
    • Momentul a avut loc în meciul Arsenal
    Zlatan Ibrahimovic nu a mai jucat la echipa naţională de la Euro 2016, dar speră să revină în tricoul Suediei
    Fotbal extern • pe 27.11.2020 la 09:54

Zlatan Ibrahimovic, tot mai aproape de revenirea la echipa naţională! Selecţionerul Suediei a mers la Milano! "Ne-am pus de acord"

• Zlatan Ibrahimovic s-a întâlnit cu selecţionerul Suediei
    • Atacantul de 39 de ani a spus că îi lipseşte echipa naţională
    Antrenorul lui Gremio, Renato Portaluppi, a purtat tricoul lui Maradona la meciul cu Guarani din Copa Libertadores
    Fotbal extern • pe 27.11.2020 la 09:14

Gestul uriaş făcut de un antrenor din Brazilia pentru marii rivali din Argentina. "Doar Maradona a putut să facă posibil aşa ceva!"

• Un antrenor din Brazilia a purtat tricoul lui Maradona
    • El Pibe D'Oro a încetat din viaţă la 60 de ani
    europa league
    Fotbal extern • pe 26.11.2020 la 21:59

Napoli, victorie pentru Maradona. Mourinho, umilință pentru românii lui Ludogoreţ. Surprize la Rangers. Toate rezultatele

• Napoli, victorie pentru El Pibe D'Oro
    • Rangers, egalată pe final de meci
    Fanii lui Napoli l-au omagiat pe Diego Maradona înaintea meciului cu Rijeka din Europa League
    Fotbal extern • pe 26.11.2020 la 21:28

VIDEO | Momente emoţionante la Napoli! Fanii italieni au creat un cerc de foc în jurul stadionului în memoria lui Diego Maradona

• Omagiul fanilor lui Napoli pentru Maradona
    • Momentul a avut loc înaintea meciului din Europa League
    Rotariu nu va uita niciodată bătălia cu Maradona de la mondial
    Fotbal extern • pe 26.11.2020 la 20:17

Fanii lui Arsenal vor putea reveni pe stadion, alături de cei ai altor nouă cluburi din Premier League
      Fotbal extern • pe 26.11.2020 la 20:13

Se întorc fanii pe stadioanele din Anglia! 10 cluburi din Premier League vor putea juca cu spectatori

• Cluburile care vor reprimi fanii în tribune
      • De când se aplică noile reguli
      Diego Maradona
      Fotbal extern • pe 26.11.2020 la 12:55

Ultimele cuvinte ale lui Diego Maradona, înainte de moarte!

• Diego Maradona a fost găsit de o asistentă
      • Maradona a murit după ce a suferit un stop cardiac
      O femeie plânge după moartea lui Diego Maradona
      Fotbal extern • pe 26.11.2020 la 10:03

Doctorul care l-a îngrijit 33 de ani pe Diego Maradona iese la atac. "De ce a fost dus în acel loc? Nu efectuezi o operaţie pe creier fără o analiză pertinentă"

• Diego Maradona a fost operat pe creier pe 3 noiembrie
      • Maradona a murit în urma unui infarct
      Fanii lui Napoli îşi iau adio de la Diego Maradona
      Fotbal extern • pe 26.11.2020 la 09:30

Diego Maradona, mesaj de la cel care a "îndrăznit" să îl depăşească la Napoli! "Îmi cer scuze, nu voi fi niciodată la nivelul tău!"

• Dries Mertens a marcat 128 de goluri pentru Napoli
      • Diego Maradona a fost depăşit în topul golgheterilor de Mertens şi Hamşik
      Ziua în care D10S și-a întors fața către omenire! Oare Dumnezeu e pregătit să îl primească?
      Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 22:05

• Diego Maradona a murit la vârsta de 60 de ani
      • Maradona a suferit un atac de cord
      Vrea o minune
      Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 20:10

"Maradona, moartea unui zeu!" Reacții copleșitoare după moartea lui Diego. Mesajele emoționante transmise de Napoli și Barcelona
        Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 19:25

• Diego Armando Maradona a murit
        • Mesaje emoționante după moartea argentinianului
        Ultimul interviu acordat de Diego Maradona: "Sunt mulțumit că am adus fericire oamenilor! Este cea mai mare mândrie a mea"
        Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 18:55

• Diego Maradona a murit
        • Fostul mare fotbalist avea 60 de ani
        Diego Armando Maradona, Argentina
        Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 18:48

Maradona, omul care a devenit zeu pe terenul de fotbal! Cariera de vis a unui jucător unic! De ce l-au făcut românii să plângă

• Maradona a încetat din viaţă la 60 de ani
        • Starul argentinian este considerat unul dintre cei mai mari jucători din istorie
        Kevin Prince Boateng a fost uluit de Lionel Messi la antrenamentele lui Barcelona
        Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 16:51

Fotbalistul care a vrut să se retragă, după ce s-a antrenat cu Lionel Messi: "Cristiano Ronaldo e cel mai bun, dar Messi e altceva!"

• "Messi făcea lucruri incredibile!"
        • Fotbalistul uluit de Messi la Barcelona
        Zlatan Ibrahimovic, accidentat în meciul Napoli - Milan 1-3
        Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 15:34

Fenomenul Zlatan Ibrahimovic a anunţat cât va lipsi după accidentarea din meciul cu Napoli

• Zlatan Ibrahimovic a marcat 10 goluri, în 6 etape disputate în Serie A
        • Suedezul de 39 de ani s-a accidentat în Napoli - Milan 1-3
        Cristiano Ronaldo şi Lionel Messi, în luptă pentru trofeul de cel mai bun jucător din lume. Cine le poate lua faţa
        Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 15:10

• FIFA a anunţat lista pentru cel mai bun jucător din lume
        • Când va avea loc gala
        Cosmin Olăroiu, în timpul unui meci
        Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 13:36

Cosmin Olăroiu, aproape de demisia de la Jiangsu Suning, imediat după un titlu istoric. "Acest lucru m-a dezamăgit puţin"

• Cosmin Olăroiu a câştigat primul titlu din istoria lui Jiangsu Suning
        • Românul va primi un bonus de trei milioane de euro
        Gerard Pique şi Ansu Fati
        Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 10:05

Dezastru pentru Barcelona! Cât vor lipsi Gerard Pique şi Ansu Fati. Dezvăluirea pe care Ronald Koeman i-a făcut-o lui Mircea Lucescu

• Gerard Pique s-a accidentat în meciul cu Atletico Madrid
        • Barcelona nu a făcut încă un anunţ oficial legat de Pique
        Cristiano Ronaldo, la finalul meciului lui Juventus
        Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 09:31

L-a imitat pe Cristiano Ronaldo şi, la finalul jocului, i-a cerut schimbul de tricouri. Reacţia starului lui Juventus

• Cristiano Ronaldo, 131 de goluri în UEFA Champions League
        • Juventus s-a calificat în optimile Champions League
        Erling Haaland şi Lucien Favre
        Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 09:05

De data asta a nimerit-o! "Câte ai dat, două?" Încă un dialog între Haaland şi Favre. Norvegianul i-a depăşit pe Ronaldo şi Zidane

• Erling Haaland a marcat 16 goluri în 12 meciuri, în Champions League
        • Norvegianul i-a depăşit deja pe Ronaldo şi Zidane
        Mircea Lucescu, în timpul meciului cu Barcelona
        Fotbal extern • pe 25.11.2020 la 08:42

Mircea Lucescu, resemnat în timpul meciului cu Barcelona: "Am făcut o socoteală, din Transfermarket: erau jucători de 490 de milioane de euro în echipa lor"

• Dinamo Kiev - Barcelona 0-4
        • Barcelona şi Juventus, în optimile UEFA Champions League
        Dinamo Kiev - Barcelona 0-4! Lucescu, distrus chiar la el acasă. Catalanii au făcut prăpăd în a doua repriză
        Fotbal extern • pe 24.11.2020 la 23:50

• Mircea Lucescu nu a avut nicio şansă
        Cristiano Ronaldo e uriaş! Încă un record istoric al portughezului! Cum a fost ironizat CR7 de un adversar

Fotbal extern • pe 24.11.2020 la 10:07

Inter renunţă la "perla" de 50 de milioane de euro! Christian Eriksen, pus pe lista de transferuri după ce fusese adus pentru titlul din Serie A

• Christian Eriksen e cotat la 50 de milioane de euro
          • Eriksen a marcat 4 goluri pentru Inter
          Ovidiu Haţegan
          Fotbal extern • pe 24.11.2020 la 08:49

Momentul teribil din viaţa lui Ovidiu Haţegan! A aflat că i-a murit mama, la pauza unui meci şi a condus partida până la final. Gestul uriaş al lui Van Dijk, în documentarul UEFA

• Ovidiu Haţegan a condus ireproşabil Germania - Olanda 2-2
          • Partida a avut loc în noiembrie 2018
          Silviu Lung jr., Kayserispor
          Fotbal extern • pe 23.11.2020 la 20:42

Silviu Lung jr., comparat cu un personaj de desene animate! A apărat tot cu Galatasaray. Românul a ieșit în lacrimi la pauză

• Trei români, titulari în Galatasaray-Kayserispor 1-1
          • Denis Alibec a fost schimbat la pauză
          Dean Henderson, Anglia
          Fotbal extern • pe 23.11.2020 la 19:22

Mândria unui jucător de la Manchester United. Toată familia a pariat pe el! Câștigul obținut după 9 ani, când a debutat în naționala Angliei!

• Câți bani a câștigat familia lui Henderson
          • Ce mesaj i-a trimis Henderson mamei sale
          Mircea Lucescu a vorbit despre absența lui Mircea Lucescu de la meciul de Champions League dintre Dinamo Kiev și Barcelona
          Fotbal extern • pe 23.11.2020 la 18:29

VIDEO | Mircea Lucescu, enervat de jurnaliștii din Ucraina. ”Nu e doar Messi la Barcelona!” Momentul comic oferit de Il Luce

• Mircea Lucescu: ”Nu îndrăznesc să analizez Barcelona”
          • De ce crede că Barcelona va fi mai greu de învins fără Messi
          MIrcea Lucescu, Lionel Messi, Ronald Koeman
          Fotbal extern • pe 23.11.2020 la 15:26

Mircea Lucescu va rata revanșa cu Lionel Messi. Starul Barcelonei nu a fost inclus în lot pentru meciul de la Kiev! Ce a spus Koeman

• Lionel Messi a fost scutit de deplasarea în Ucraina
          • În tur, Barcelona a învins-o cu 2-1 pe Dinamo Kiev
          Ianis Hagi
          Fotbal extern • pe 23.11.2020 la 12:14

Motivul real pentru care Ianis Hagi a pierdut echipa la Rangers! "Eu zic să îl lăsăm"

• Ianis Hagi a jucat 15 minute în ultimul meci al lui Rangers
          • Hagi a marcat un singur gol în acest sezon
          Zlatan Ibrahimovic, în Napoli - Milan 1-3
          Fotbal extern • pe 23.11.2020 la 09:01

Zlatan Ibrahimovic şochează întreaga Serie A! 10 goluri, în 6 meciuri. Gattuso: "E mai puternic decât era cu 10-12 ani în urmă"

• Zlatan Ibrahimovic are 39 de ani
          • Ibra a marcat 10 goluri în acest sezon de Serie A
          Zlatan Ibrahimovic a marcat de două ori pentru AC Milan în meciul câştigat cu 3-1 pe terenul lui Napoli
          Fotbal extern • pe 22.11.2020 la 23:48

Răspunsul lui Zlatan Ibrahimovic pentru Cristiano Ronaldo. Suedezul e din nou golgheter! A reuşit o dublă cu Napoli, iar Milan e pe locul 1

• Ibrahimovic a marcat 10 goluri în actualul sezon
          • Suedezul a acuzat probleme medicale şi a fost schimbat
          Portarul român, Ionuţ Radu, se poate despărţi de Inter Milano pentru a juca la un alt club din Serie A
          Fotbal extern • pe 22.11.2020 la 19:14

Clipe grele pentru Ionuţ Radu! I se pregăteşte plecarea de la Inter Milano. La ce club ar putea ajunge portarul român

• Ionuţ Radu, monedă de schimb pentru Inter Milano
          • Antonio Conte vrea un portar italian în locul lui Radu
          Ryan Kent
          Fotbal extern • pe 22.11.2020 la 14:42

Ce gol a văzut Ianis Hagi de pe bancă! Kent a marcat cu un şut perfect de la 30 de metri după ce a umilit un adversar

• Ianis Hagi a intrat în minutul 74 la Rangers
          • Ryan Kent a marcat un supergol cu Aberdeen
          Erling Haaland
          Fotbal extern • pe 22.11.2020 la 14:09

Erling Haaland, dialog incredibil cu antrenorul Favre după cele 4 goluri marcate: "Mi-a zis 'Câte ai dat? Ai dat trei?' și i-am răspuns 'Nu, patru. Doar patru, pentru că m-ai înlocuit'"

• Erling Haaland a câştigat trofeul Golden Boy
          • Norvegianul de 20 de ani e cotat la 80 de milioane de euro
          Youssoufa Moukoko
          Fotbal extern • pe 22.11.2020 la 10:08

Ce performanță! Youssoufa Moukoko, de la Borussia Dortmund, a devenit cel mai tânăr jucător care a evoluat în Bundesliga

• La ce vârstă a debutat Youssoufa Moukoko
          • Youssoufa Moukoko a intrat pe teren în locul lui Haaland
          Gerard Pique iese accidentat în meciul cu Atletico Madrid
          Fotbal extern • pe 22.11.2020 la 09:33

Verdict dur după accidentarea lui Gerard Pique. Poate lipsi 6 luni de la Barcelona

• Gerard Pique are 33 de ani
          • Pique ar putea lipsi 6 luni de la Barcelona
          boloni
          Fotbal extern • pe 22.11.2020 la 09:29

Ladislau Boloni a răbufnit în Grecia! Înjurat de fani, românul a plecat din interviu VIDEO

• Reacția celor de la Panathinaikos
          • Românul a pierdut derby-ul cu Olympiakos
          Marc-Andre ter Stegen
          Fotbal extern • pe 22.11.2020 la 08:56

ter Stegen a vrut să facă "un Neuer", dar a fost umilit la 35 de metri de poartă, în Atletico - Barcelona. 5 gafe uriaşe ale portarului

• Atletico Madrid - Barcelona 1-0
          • ter Stegen a greşit decisiv la singurul gol al partidei
          stanciu-slavia
          Fotbal extern • pe 22.11.2020 la 08:31

I-a priit pauza! Nicolae Stanciu face senzație la Slavia Praga. Românul e lider în Cehia VIDEO

• 27 de ani are Stanciu, fiind cotat la 4.5 milioane de euro
          • Stanciu a devenit recent tată
          Bestiile s-au dezlănţuit! Haaland, patru goluri într-o singură repriză! Ronaldo, două goluri în 5 minute
          Fotbal extern • pe 21.11.2020 la 23:06

• Haaland, 4 goluri într-o singură repriză
          • Ronaldo, dubla împotriva echipei lui Răzvan Marin
          LIVE BLOG | Simeone, prima victorie în faţa Barcelonei în campionat. Mourinho l-a bătut pe Guardiola, Ronaldo, show cu echipa lui Răzvan Marin
          Fotbal extern • pe 21.11.2020 la 21:26

• Răzvan Marin a pierdut duelul cu Ronaldo
          • Mourinho l-a bătut pe Guardiola
          VIDEO | Fai de capul lor! Collins Fai, implicat în cea mai mare nebunie a weekend-ului! Portarul lui Standard Liege, gol în minutul 7 al prelungirilor
          Fotbal extern • pe 21.11.2020 la 21:02

• Gol marcat de portarul lui Standard
          • Collins Fai, pasă decisivă
          sumudica
          Fotbal extern • pe 21.11.2020 la 17:39

Îl mai oprește cineva? Marius Șumudică a câștigat duelul românilor din Turcia VIDEO

• Denizlispor - Gaziantep 0-1