Atacantul de 60 de milioane de euro, gonit de Real Madrid, a făcut show în Germania! A înscris în 28 de minute cât a făcut-o la Real în 32 de meciuri

De Antena Sport. Publicat pe 17.01.2021 la 21:34 Actualizat pe 18.01.2021 la 08:28

Luka Jovic a revenit în Bundesliga, după transferul ratat la Real Madrid. În doar zece minute, a marcat, iar până la final a reuşit dubla. Echipa sa, Eintracht Frankfurt, a învins-o pe Schalke cu 3-1.

Luka Jovic, Eintracht Frankfurt

Luka Jovic a marcat două goluri în meciul Eintracht Frankfurt - Schalke 3-1

profimediaimages

• Eintracht Frankfurt - Schalke 3-1
  • Luka Jovic a marcat două goluri

60 de milioane de euro de euro i-a plătit Real Madrid lui Eintracht Frankfurt în schimbul lui Luka Jovic, în vara lui 2019. Atacantul sârb a fost cedat înapoi, sub formă de împrumut, la începutul săptămânii.

Luka Jovic a marcat două goluri la primul meci după ce a plecat de la Real Madrid

Luka Jovic i-a răspuns de la distanţă fostului antrenor, Zinedine Zidane, care a spus că are multe de învăţat. Fotbalistul în vârstă de 23 de ani a reuşit o performanţă uimitoare în meciul de astăzi, dintre Eintracht şi Schalke, câştigat de gazde cu 3-1.

Jovic a intrat pe teren în minutul 62 şi a reuşit să marcheze în doar 10 minute! El a mai punctat o dată în minutul 91. Două goluri, din două şuturi!

În total, Jovic a jucat 28 de minute şi a egalat "performanţa" de la Real, unde a marcat tot două goluri în peste 1.000 de minute! Sârbul a jucat 32 de meciuri în tricoul lui Real Madrid, în toate competiţiile.

La Eintracht, Jovic are cifre uluitoare: 76 de meciuri, 38 de goluri, 9 pase de gol!