Cât ghinion! Marius Şumudică a ratat şansa de a fi numărul 1 în Turcia. Gaziantep, egalată în minutul 90+6 de Erzurumspor. Românul a făcut scandal

De Iulian Focșăneanu. Publicat pe 02.01.2021 la 14:12 Actualizat pe 02.01.2021 la 15:00

Gaziantep a ratat şansa de a fi noul lider din campionatul Turciei. Echipa lui Marius Şumudică a remizat incredibil cu Erzurumspor, scor 1-1, în etapa a 16-a a campionatului Turciei.

Marius Şumudică

Marius Şumudică a fost aproape să obţină o performanţă uluitoare

Abaca Press / AA via Hepta

• Gaziantep este pe locul 2 în campionatul Turciei
  • Echipa lui Marius Şumudică a ratat incredibil două puncte

Jucătorii antrenaţi de Marius Şumudică s-au chinuit să înscrie în poarta echipei cu cea mai slabă defensivă din competiţia internă. Au resimţit lipsa golgheterul Alex Maxim, suspendat.

Şumudică, pe primul loc în campionatul Turciei cu Gaziantep

De 69 de minute a avut nevoie Gaziantep ca să treacă în avantaj. Fostul mijlocaş al lui Everton şi Fiorentina, Kevin Mirallas, a deschis scorul din pasa lui Ozer.

Gazdele au dat lovitura în prelungiri. Erzurumspor a primit un penalty contestat, iar Bassan a făcut 1-1 în minutul 90+6. I-a stricat ziua lui Marius Şumudică.

După fluierul final, antrenorul român a intrat pe teren şi i-a cerut socoteală arbitrului.

Gaziantep s-a putut bucura de primul loc mai puţin de jumătate de oră. A rămas totuşi cu un singur eşec în acest sezon. Nu a mai pierdut din luna septembrie, atunci când a cedat pe terenul lui Galatasaray.

Fără eşec de 14 meciuri în campionat, antrenorul român are cea mai lungă serie de invincibilitate din carieră!