Ciocnirea titanilor în sferturile UEFA Champions League. Messi şi Lewandowski, în formă maximă înaintea războiului de la Lisabona. Programul complet

Antena Sport Publicat: 8 august 2020, 20:45

DPA Images / Marius Becker via Hepta

Sferturile de finală ale UEFA Champions League

De departe, derby-ul sferturilor de finală este Bayern Munchen – Barcelona. Lewandowski şi Messi au făcut show cu Chelsea, respectiv Napoli.

Polonezul a reuşit o dublă de senzaţie, în timp ce Messi a marcat o minune de gol, deşi era înconjurat de 5 adversari. Mai mult, Messi a obţinut şi un penalty şi a mai avut şi un gol anulat.

Un alt duel tare va fi cel între Manchester City şi Lyon, echipă ce a produs marea surpriză din optimile de finală ale UEFA Champions League. Francezii au reuşit să o elimine pe Juventus, una dintre echipele ce sperau să se impună în actuala ediţie a Ligii Campionilor.

Partea de tablou a echipelor care nu au câştigat niciodată trofeul

În cealaltă parte a tabloului, se vor duela pentru un loc în marea finală patru echipe care nu au câştigat niciodată UEFA Champions League.

PSG, echipa şeicilor de la Paris, va întâlni surpriza din această ediţie a Ligii Campionilor, Atalanta. Deşi duelul pare dezechilibrat, Atalanta poate produce surpriza. Formaţia din Bergamo a terminat pe pe locul 3 în Serie A şi a marcat numai puţin de 98 de goluri.

Un alt sfert de finală, care la prima vedere pare dezechilibrat, va fi cel dintre Atletico Madrid şi Leipzig.

Sferturile, semifinalele şi finala vor avea loc la Lisabona, după următorul program:

Cine va golgheterul Ligii 1?

22
23:55
VIDEOMiddlesbrough – Leeds 3-4, în AntenaPLAY. Nebunie de meci în Championship. A „plouat” cu goluri spectaculoase!
22
23:55
VIDEOFarense – Benfica 1-3, în AntenaPLAY. „Vulturii” continuă să spere la titlul din Liga Portugal
22
23:54
FotoBucurie nebună după ce Inter a câștigat titlul în Serie A! Nerazzurri au depășit-o pe AC Milan la campionate câștigate
22
23:41
AC Milan – Inter 1-2! Inter a câștigat titlul în Serie A după ce și-a răpus marea rivală în „Derby della Madonnina”
22
23:27
EXCLUSIV„Trenul ar trebui să se mai oprească!” Ciprian Marica, avertisment pentru Edi Iordănescu. Jucătorul pe care îl cere la EURO 2024!
22
23:10
„Normal că m-aș întoarce!” Dan Petrescu a cerut o revenire de senzație la CFR Cluj, iar jucătorul a reacționat imediat!
22
22:52
Florin Prunea, reproș pentru Victor Angelescu pe „tema Marius Șumudică”! Ce i-a spus acționarului minoritar de la Rapid
22
22:44
Visul de Champions League al lui Gigi Becali, spulberat deja de Iosif Rotariu: „Lotul FCSB-ului este subţire valoric şi numeric!”
22
22:29
„Și calul aleargă!” Mircea Rednic sare cu prime și are un plan „diabolic”, pentru a-i păstra pe jucătorii împrumutați de la Rapid
22
22:16
Bernadette Szocs luptă cu cele mai bune jucătoare de tenis de masă la Saudi Smash 2024 (1-11 mai, AntenaPLAY)