Coșmarul de la FCSB îl urmărește pe Adrian Petre și la Cosenza! Ce s-a întâmplat la ultimul meci

De Antena Sport. Publicat pe 25.10.2020 la 21:53 Actualizat pe 25.10.2020 la 22:03

Adrian Petre începe să trăiască un coșmar și în Serie B, la Cosenza. Împrumutat de la FCSB, Petre visa să fie titular de drept în Serie B.

Adrian Petre

Sport Pictures / Răzvan Păsărică via Hepta

• Probleme pentru Adrian Petre la Cosenza
  • Ce a pățit la ultimul meci din Serie B

Debutul a fost promițător pentru Adrian Petre. A fost titular la Cosenza și a fost schimbat la pauză. Din păcate pentru Petre, au urmat două partide, cu Reggina și Lecce, pe care le-a privit de pe banca de rezerve.

Același lucru se întâmpla și în ultima perioadă la FCSB, după ce a intrat în dizgrația lui Gigi Becali, în contextul în care echipa s-a confruntat cu mari probleme de efectiv.

Adrian Petre a plecat de la FCSB

FCSB va primi 50.000 de euro pentru împrumutul pe un an al atacantului, iar în cazul în care vor decide să-l păstreze, italienii vor fi nevoiți să mai achite încă 250.000 de euro.

Vine din patria lui Gheorghe Hagi și Mutu, are dinamită în șut. Ar putea fi o completare în ofensiva noastră”, notau cei de la cosenzachannel.it, când atacantul a fost prezentat la Cosenza.