Coşmarul lui Chiricheş! A luat galben în 34 de secunde! Adversarul pe care l-a umplut de sânge a marcat chiar de lângă român

De Antena Sport. Publicat pe 17.01.2021 la 17:58 Actualizat pe 17.01.2021 la 18:12

Vlad Chiricheş a primit cartonaşul galben, după doar 34 de secunde, în meciul dintre Sassuolo şi Parma. Jucătorul pe care l-a accidentat grav, Juraj Kucka, s-a răzbunat şi a dat gol chiar de lângă fundaşul român.

Vlad Chiriches şi Juraj Kucka

Vlad Chiricheş l-a accidentat grav pe Juraj Kucka, care s-a răzbunat şi a dat gol

profimediaimages

• Sassuolo - Parma 1-1
  • Chiricheş, galben în 34 de secunde

Vlad Chiricheş a avut un meci de coşmar în Serie A. Căpitanul echipei naţionale a fost titular în meciul dintre Sassuolo şi Parma, terminat la egalitate, 1-1.

Vlad Chiricheş a primit cartonaşul galben în 34 de secunde

Chiricheş l-a accidentat grav în chiar primul minut pe atacantul oaspeţilor, Juraj Kucka. Românul l-a lovit cu crampoanele în cap, iar slovacul în vârstă de 33 de ani a reluat jocul cu un bandaj uriaş, după ce a primit îngrijiri medicale mai multe minute.

Chiricheş a văzut cartonaşul galben, după faza petrecută în secunda 34! Kucka s-a răzbunat până la pauză. A marcat cu capul bandajt, chiar de lângă Chiricheş! Filip Duricic l-a salvat pe Chiricheş şi a stabilit scorul final în ultimul minut.

Doi români pe banca de rezerve la Parma: Valentin Mihăilă şi Reinaldo Radu

Echipa care l-a dorit pe Dennis Man, Parma, a avut pe banca de rezerve doi români: pe Valentin Mihăilă şi pe Reinaldo Radu, vărul portarului Ionuț Radu.

În vârstă de 19 ani, acesta joacă pe postul de fundaș dreapta şi a ajuns la Parma în vara lui 2019. El a fost adus de la juniorii lui Villarreal.

Vlad Chiricheş l-a enervat pe Cristiano Ronaldo

În urmă cu o săptămână, Vlad Chiricheş a făcut o primă repriză de vis în faţa lui Juventus. El a reuşit să îl enerveze pe Cristiano Ronaldo cu intervenţiile sale.

Şi atunci, românul a gafat însă la golul de 2-1, marcat de Ramsey, care i-a permis lui Juventus să se desprindă şi să câştige la final cu 3-1.