George Pușcaș, la primul meci de după pandemie. Cum a evoluat românul

Antena Sport Publicat: 20 iunie 2020, 18:12

DPA Images / Nick Potts via hepta

• Pușcaș a revenit pe teren după pandemie
  • Românul a jucat în partida Reading-Stoke
  • Cum a evoluat românul

Reading, formație la care evoluează Pușcaș, a jucat astăzi cu Stoke City. Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1, în runda a 38-a din a doua ligă din Anglia.

George Pușcaș a jucat primul meci de după pandemie

George Pușcaș a intrat pe teren în minutul 38, atunci când l-a înlocuit pe Joao, cel care marcase golul gazdelor în minutul 7. Oaspeții au egalat în prelungiri, prin Powell.

"Românul a fost implicat în joc, a creat mai multe faze de gol, dar fără să fie decisiv. Nu a jucat deloc rău, îi lipsește acea sclipire în fața porții”, a notat presa locală despre evoluția lui Pușcaș.

Reading ocupă locul 14 în campionat, cu 49 de puncte. Lideri sunt cei de la West Brom, cu 71 de puncte, la egalitate cu Leeds, formație pregătită de Marcelo Bielsa.

Care este cel mai bun antrenor român al momentului?

8:56 Gigi Becali a vrut să îl scoată de pe teren, dar s-a răzgândit în ultimul moment: „Merită respect!”. A lansat un avertisment 8:50 LIVE VIDEOBernadette Szocs – Mariam Alhodaby e ACUM în AntenaPLAY. Bernie debutează la Cupa Mondială Macao 2024 8:30 Florinel Coman l-a descris în două cuvinte pe Elias Charalambous. Mesaj cu trimitere directă la Gigi Becali 8:24 Gigi Becali dă două lovituri pe piața transferurilor cu petrodolarii de pe Florinel Coman: „Cu 5 milioane poți să-i iei!” 0:07 Dan Petrescu a semnat cu CFR Cluj! Revenire de senzaţie a „Bursucului” în Liga 1. Detaliile contractului 0:02 ”E vreo șansă să rămâi la FCSB?” Florinel Coman a dat răspunsul, după ce a dus echipa lui Gigi Becali la 13 puncte de locul 2! 14
23:47
Gigi Becali, anunţ uluitor! Cum vrea să celebreze câştigarea campionatului: „Dacă reuşim asta, vin şi la meci”
14
23:46
Gigi Becali a dezvăluit ce i-a transmis lui Dan Şucu, după ce Rapid a ieşit din lupta la titlu: „Păi noi suntem idioţi?”
14
23:29
Incidente în tribune şi pe teren la derby-ul CFR Cluj – FCSB! Jandarmeria a intervenit! Ce s-a întâmplat
14
23:21
Gigi Becali, anunţ după victoria FCSB-ului contra lui CFR Cluj: „Am luat atacant”! A spus cât va investi pentru Liga Campionilor!
Leeds - Blackburn 0-1 a fost în AntenaPLAY! Dezastru pentru gazde, care sperau la primul loc
Fotbal extern • 13 apr., 19:00
West Brom – Sunderland 0-1 şi Leeds – Blackburn 0-1 au fost în AntenaPLAY! Dezastru pentru Leeds, care spera la primul loc
Fanii lui Reading au invadat terenul
Fotbal extern • 13 ian., 18:55
Imagini incredibile în Anglia! Fanii au invadat terenul în semn de protest şi au întrerupt partida
Wayne Rooney este noul antrenor al lui Birmingham City
Fotbal extern • 11 oct., 15:54
Wayne Rooney este noul antrenor al lui Birmingham City! Englezul a semnat la doar câteva zile după ce a plecat din MLS
George Pușcaș nu mai este jucătorul lui Reading
Serie A • 21 iun., 17:43
George Pușcaș nu mai este jucătorul lui Reading. Anunțul oficial a fost făcut de englezi
FEA Championship e sâmbătă de la 18:00 LIVE în AntenaPLAY. Un român se bate pentru centură
FIGHT • 9 apr., 1:00
FEA Championship Take OFF a fost LIVE în AntenaPLAY. Adrian Maxim a pierdut main event-ul. Gala a fost întreruptă, după o ameninţare cu bombă