VIDEO | Golul săptămânii a fost marcat în Statele Unite. Fază antologică şi execuţie care a făcut înconjurul lumii!

De Iulian Focșăneanu. Publicat pe 01.10.2020 la 13:58 Actualizat pe 01.10.2020 la 14:07

Gol memorabil reuşit în liga secundă din campionatul Statelor Unite. Meciul dintre Philadelphia Union II şi Hartford Athletic s-a decis, în minutul 90, la capătul unei faze incredibile.

Hartford Athletic

Hartford Athletic a câştigat cu ajutorul unui gol incredibil

Profimediaimages

• Reuşită spectaculoasă în USL Championship
  • Golul lui Barrera, înscris în minutul 90

Oaspeţii au condus cu 2-0, dar s-au văzut egalaţi de adversari. Mai mult decât atât, puteau chiar să fie conduşi dacă Rayyan nu rata un penalty. A urmat însă un gol uluitor, care i-a adus victoria echipei lui Jaidi.

Daniel Barrera a înscris un gol de poveste

Intrat pe teren în minutul 81, Daniel Barrera a marcat după o gravă eroare a portarului celor de la Philadelphia. Budler a încercat să îi trimită mingea unui coechipier, dar a fost lăsat mască de reacţia mijlocaşului de 30 de ani.

Pentru Barrera a fost cel de-al doilea gol stagional şi i l-a dedicat copilului său.