Rezultate nebune în Premier League! Liverpool şi Tottenham, încurcate la fel! A fost acelaşi scor şi au primit goluri pe final

De Antena Sport. Publicat pe 27.12.2020 la 20:25 Actualizat pe 27.12.2020 la 23:18

Etapa de Crăciun din Premier League s-a încheiat cu două mari surprize. Liverpool-West Brom a fost 1-1. Iar Wolverhampton-Tottenham s-a încheiat cu acelaşi scor.

Mohamed Salah, Liverpool

Mohamed Salah, în timpul meciului dintre Liverpool şi West Brom

profimediaimages

• Liverpool şi Tottenham au încheiat etapa de Crăciun
  • Klopp şi Mourinho s-au mulţumit cu câte o remiză

UPDATE: Tottenham s-a încurcat la fel ca Liverpool. A făcut 1-1 cu Wolverhampton, după ce a condus şi a primit gol pe final. Echipa lui Mourinho este pe locul cinci, la şase puncte de Liverpool.

UPDATE: Liverpool a condus-o pe West Brom, dar a fost egalată în minutul 82 de penultima clasată din Premier League. Echipa lui Klopp este pe primul loc, la trei puncte în faţa rivalei, Everton.

UPDATE: Salah este titular în penultimul meci al anulul pentru Liverpool, contra lui West Bromwich. Egipteanul s-a aflat în conflict cu Jurgen Klopp, pentru că nu a fost numit căpitan la un meci din Champions League, la care au lipsit cei patru jucători desemnaţi să poarte banderola în mod obişnuit.

UPDATE: City a învins-o cu 2-0 pe Newcastle şi este la cinci puncte de Liverpool. Everton este a doua, după ce a trecut de Sheffield, la două puncte de lider, dar cu un meci mai mult disputat.

UPDATE: Arsenal nu mai câştigase niciun meci de campionat din 1 noiembrie. A reuşit să pună capăt seriei negre chiar în derby-ul cu Chelsea, de Boxing Day, 3-1.

UPDATE: Englezul de doar 19 ani al lui Arsenal, Bukayo Saka, a marcat unul dintre golurile sezonului. El a dus scorul la 3-0 în meciul cu Chelsea, cu un şut superb din colţul careului. Mingea a "plutit" peste portar şi s-a oprit în vinclu! Puteţi vedea golul AICI.

UPDATE: Aston Villa a trecut de Crystal Palace cu 3-0, deşi a jucat o repriză în zece jucători. Gazdele au punctat de două ori în inferioritate numerică. Fulham şi Southampton au terminat meciul fără să înscrie niciun gol

UPDATE: Leicester şi Manchester United au terminat la egalitate, 2-2.

Boxing Day începe cu un meci tare. Este vorba de duelul dintre Leicester şi Manchester United, care va începe la 14.30. De departe, cel mai tare meci al etapei este derby-ul dintre Arsenal şi Chelsea.

Programul complet al etapei din Premier League

14.00 - Leicester - Manchester United 2-2 (Barnes 31, Vardy 85 / Rashford 23, Fernandes 79)

17:00 - Aston Villa - Crystal Palace 3-0

17:00 - Fulham - Southampton 0-0

19:30 - Arsenal - Chelsea 3-1 (Lacazette 35, Xhaka 44, Saka 56 / Abraham 85)

22:00 - Manchester City - Newcastle 2-0 (Gundogan 15, Torres 55)

22:00 - Sheffield - Everton 0-1 (Sigurdsson 80)