LIVE BLOG | Meciuri tari în Europa! Real Madrid, victorie chinuită cu Bilbao. City, egal cu West Brom. Chelsea a fost învinsă în minutul 95!

De Mihai Ispas. Publicat pe 15.12.2020 la 21:22 Actualizat pe 16.12.2020 la 01:24

Nu doar în Liga 1 se joacă o etapă intermediară. Real Madrid, Manchester City şi Lazio sunt printre echipele care și-au făcut apariția pe teren. În Bundesliga, Dortmund a câștigat primul meci după demiterea antrenorului Lucien Favre.

Real Madrid

Real Madrid le-a învins pe Sevilla şi Atletico Madrid în ultimele două etape

profimediaimages

• Manchester City, doar egal cu West Bromwich
  • Real Madrid o învins-o pe Bilbao

UPDATE: Real Madrid a câștigat cu 3-1 meciul cu Athletic Bilbao. Kroos a deschis scorul în prelungirile primei reprize, dar bascii au restabilit egalitatea chiar și în inferioritate numerică. Karim Benzema a reușit o "dublă" pe final și a fost din nou salvatorul galacticilor.

UPDATE: Manchester City a făcut al doilea egal la rând şi e doar pe locul şase în Premier League.

UPDATE: Radu Ştefan a jucat până în minutul 80, în remiza dintre Benevento şi Lazio. Cei doi fraţi, Pippo şi Simone Inzaghi, au fost rivali.

UPDATE: Borussia Dortmund a câştigat primul meci jucat după demiterea antrenorului Lucien Favre.

UPDATE: Chelsea a condus pe terenul lui Wolverhampton, dar a fost învinsă cu 2-1. Golul decisiv a fost marcat în minutul 90+5.

UPDATE: Meci nebun în Germania. Eintracht Frankfurt şi Borussia Monchengladbach au terminat la egalitate, 3-3. Gazdele au avut un avantaj de două goluri, dar Monchengladbach a revenit uluitor, în minutele 90 şi 90+5!

Marile campionate ale Europei au programat meciuri importante în această seară. În Premier League, Chelsea joacă pe terenul lui Wolverhampton, iar Machester City o va înfrunta pe West Bromwich.

Real Madrid ar putea egala la puncte liderul din Spania

În Primera Division, Real Madrid joacă împotriva lui Athletico Bilbao. Galacticii vin după două victorii mari, cu Sevilla (1-0) şi cu Atletico (2-0). Cu încă trei puncte, echipa antrenată de Zidane o va egala la puncte pe Real Sociedad, ocupanta primului loc în clasament.

În Bundesliga, Borussia Dortmund va juca în premieră după demiterea lui Lucien Favre. Dortmund vine după o serie neagră. În ultimele cinci etape, a câştigat o singură dată şi a pierdut de trei ori.

Radu Ştefan, titular la duelul dintre Simone Inzaghi şi Pippo Inzaghi

În Serie A, Radu Ştefan este anunţat titular în meciul dintre Benevento şi Lazio. Duelul va fi interesant şi datorită celor doi fraţi care vor lua loc pe băncile tehnice. Gazdele sunt antrenate de Pippo Inzaghi, iar Lazio este pregătită de Simone Inzaghi.

Meciurile zilei în Europa

În articolul
LIVE BLOG | Meciuri tari în Europa! Real Madrid se chinuie cu Bilbao care e în zece jucători. City, egal cu West Brom. Chelsea a fost învinsă în minutul 95!