LIVE BLOG | Mourinho, al doilea eşec la rând! Real Madrid, pe primul loc, la egalitate cu Atletico! Răzvan Marin, lăudat de italieni

De Antena Sport. Publicat pe 20.12.2020 la 20:20 Actualizat pe 20.12.2020 la 23:59

Finalul de an este plin de dueluri tari în campionatele Europei. Tottenham şi Manchester United au jucat în Premier League. Milan a învins şi fără Ibrahimovic. Iar Real Madrid a învins şi a egalat la puncte liderul din Spania.

Jose Mourinho, manager Tottenham

Jose Mourinho, dezamăgit după al doilea eşec la rând suferit de Tottenham

profimediaimages

• Echipele din Madrid, la egalitate, pe primul loc
  • Mourinho a uitat să câştige

UPDATE: Real Madrid s-a impus cu 3-1 pe terenul lui Eibar şi a egalat-o la puncte pe Atletico, în fruntea clasamentului.

UPDATE: Eibar a redus din diferenţă. Scorul e 1-2 în meciul cu Real Madrid.

UPDATE: Real Madrid are deja 2-0 pe terenul lui Eibar. Benzema şi Modric au marcat în primul sfert de oră.

UPDATE: Ladislau Boloni și Panathinaikos au pierdut cu 1-2 cu PAOK. Totuși, formația fostului selecționer al României va încheia anul pe loc de play-off.

UPDATE: Răzvan Marin a jucat tot meciul pentru Cagliari, care a terminat la egalitate, 1-1, cu Udinese. "S-a descurcat bine și prezentat la finalizare", a scrisTuttomercatoweb.

UPDATE: Milan rămâne prima în Serie A, cu un punct în faţa lui Inter, după 2-1 pe terenul lui Sassuolo.

UPDATE: Eşecul cu Liverpool l-a dat peste cap pe Mourinho. Tottenham a cedat şi astăzi: 0-2, acasă, cu Leicester. Este al doilea eşec la rând în campionat. Tot în Premier League, Manchester United a făcut scor: 6-2, cu Leeds.

UPDATE: Şi Morata şi-a trecut numele pe tabelă, în minutul 85. Juventus a învins-o pe Parma cu 4-0!

UPDATE: Cristiano Ronaldo a recidivat! Atacantul lui Juventus a marcat cu un şut din interiorul careului, în minutul 48. Bianconerii conduc cu 3-0!

UPDATE: Cristiano Ronaldo a marcat din nou pentru Juventus. Starul portughez a mărit avantajul campioanei Italiei. A făcut 2-0, în minutul 26, cu o lovitură superbă de cap. (VEZI GOLUL AICI)

UPDATE: Gol Juventus! Kulusevski a deschis scorul în minutul 23

UPDATE: A început meciul dintre Parma şi Juventus. Cristiano Ronaldo, titular în atacul lui Andrea Pirlo!

UPDATE: Bayern Leverkusen a învins-o cu mari emoţii pe Bayer Leverkusen. Campionii Germaniei au fost salvaţi de Robert Lewandowski. Cel mai bun jucător din 2020 a reuşit o "dublă". Golul de 2-1 a fost marcat în minutul 90+3!

UPDATE: Gaziantep a reuşit o nouă surpriză în campionatul Turciei. A urcat pe locul 4 după ce a învins-o cu 3-1 pe a doua cea mai titrată echipă din competiţia internă. Alex Maxim a marcat din penalty!

UPDATE: Manchester City a câştigat la limită pe terenul lui Southampton. Sterlin a marcat singurul gol în minutul 16

UPDATE: Barcelona nu a reuşit să o învingă pe Valencia. Derby-ul de pe Camp Nou s-a terminat 2-2!

UPDATE: Rangers a fost condusă până în minutul 74 de Motherwell, dar s-a impus cu 3-1. Roofe a reuşit "dubla" în prelungiri. Ianis Hagi, fără gol în cele 30 de minute în care a jucat.

UPDATE: A marcat Valencia. Maxi Gomez a punctat în minutul 69. "Liliecii" sunt la egalitate cu Barcelona, 2-2!

UPDATE: Rangers a trecut în avantaj în duelul cu Motherwell. Itten a făcut 2-1 din pasa decisivă a lui Ianis Hagi!

UPDATE: GOOOLLL Alexandru Maxim! Mijlocaşul român a marcat din penalty. Gaziantep o conduce pe Fenerbahce cu 2-1!

UPDATE: Ianis Hagi a intrat în minutul 62 al meciului Rangers - Motherwell, într-un moment în care oaspeţii conduceau. Roofe a restabilit egalitatea cu un sfert de oră înainte de final.

UPDATE: Ronald Arauju a dus-o pe Barcelona în avantaj. A marcat cu o execuţie spectaculoasă şi catalanii o conduc pe Valencia cu 2-1!

UPDATE: Fenerbahce a egalat-o pe Gaziantep. Pelkas a făcut 1-1 în minutul 24!

UPDATE: Marius Şumudică este aproape de a mai da o lovitură de proporţii în Turcia. Gaziantep o conduce pe Fenerbahce. Vetrih a deschis scorul în minutul 10. Maxim şi Toşca sunt titulari!

UPDATE: Gol Lionel Messi. Starul Barcelonei a ratat penalty-ul, dar faza a continuat şi a reuşit să înscrie în cele din urmă! A fost o reuşită istorică!

UPDATE: Fază nebună în prelungirile primei reprize ale meciului dintre Barcelona şi Valencia. Arbitrul a acordat penalty după o intervenţie a lui Gaya la Griezmann. A decis să îl elimine pe jucătorul "liliecilor", dar a revenit asupra fazei după ce a consultat sistemul VAR şi i-a acordat doar cartonaş galben.

UPDATE: Barcelona a primit gol de la Valencia, în minutul 30. Diakhaby nu a fost marcat de nimeni în careu şi a înscris cu o lovitură de cap!

UPDATE: A început derby-ul dintre Barcelona şi Valencia!

UPDATE: Atletico Madrid a învins-o cu 3-1 pe Elche, în etapa a 14-a din La Liga. Luis Suarez a reuşit o "dublă", iar Diego Costa a punctat din penalty.

UPDATE: Ianis Hagi, lăsat pe bancă în meciul dintre Rangers şi Motherwell. Mijlocaşul român are viaţă tot mai grea în Scoţia!

UPDATE: Liverpool nu a avut milă de Crystal Palace şi a câştigat cu 7-0!

UPDATE: Liverpool se distrează la Londra. O conduce cu 6-0 pe Crystal Palace. Salah a intrat în ultima jumătate de oră şi a dat o pasă decisivă şi un gol din penalty.

Cristiano Ronaldo se luptă de la distanţă cu Zlatan Ibrahimovic pentru titlul de golgheter în Serie A. Portughezul poate profita de accidentarea rivalului.

Cristiano Ronaldo în luptă cu Zlatan Ibrahimovic

Ronaldo l-a egalat deja pe atacantul lui AC Milan. În această seară, poate înscrie al 11-lea gol în actualul sezon de campionat, în meciul pe care Juventus îl joacă la Parma.

Şi Lionel Messi va intra pe teren. Barcelona o înfruntă pe Valencia. Catalanii încep runda pe locul cinci şi speră să se menţină aproape de liderul Atletico Madrid.

În Germania, campioana Bayern merge pe terenul actualului lider, Leverkusen. Iar în Anglia, Liverpool caută să se distanţeze de Tottenham, după ce a preluat şefia clasamentului.

:
FCSB - FC Botoşani 2-1. Toni Petrea a dat detalii despre accidentarea lui Moruţan: "Sper să nu fie grav!" Răspuns pentru Dică şi ce sfat i-a dat lui Octavian Popescu: "I-a reuşit!"

Eurosport
Man și Mihăilă, luați în colimator de antrenorul Parmei!? "Mulți dintre acești băieți sunt străini!"
Momentul în care Regina Elisabeta a II-a nu și-a mai putut reține lacrimile la înmormântarea Prințului Philip
Spynews
”Nimic nu mă poate doborî”! Răspunsul fabulos al lui Alex Bodi, după ce o fană i-a spus să nu mai fie supărat
GSP
Cutremur în UCL! Ședință secretă la Londra » 12 mari cluburi vor să abandoneze Liga Campionilor! UEFA, reacție devastatoare
REALITATEASPORTIVA.NET
EXCLUSIV – FOTO | Bomba aruncată în direct la Realitatea Sportivă: ”Burleanu urmărit penal pentru înșelăciune și delapidare”
CaTine
Horoscopul zilei de 19 aprilie 2021. Taurii sunt nesiguri. Descoperă ce îți rezervă astrele
Rețete fel de fel
Stufat de iepure cu mămăliguță, rețetă clasică
Cele mai noi știri Antena Sport
AS.ro LIVE | Daniel Chiriţă este invitatul lui Cătălin Oprişan, de la 10:30. Poveşti de senzaţie ale fostului campion cu Rapid
Fotbal •
la 00:03
  • Daniel Chiriţă, invitat la AS.ro LIVE
Mircea Lucescu, anunţ ferm despre viitorul său! Aproape campion cu Dinamo Kiev, "Il Luce" a decis ce va face la finalul sezonului
Fotbal extern •
la 00:01
  • Mircea Lucescu, decizie în privinţa viitorului său
  • "Il Luce", la un pas de titlu în Ucraina
WorkOut from Home, pentru cei care stau acasă, dar nu stau acasă. S-a ales primul câştigător. Intră aici pentru a te înscrie în concurs!
Extra •
pe 16.04 la 11:15
  • WorkOut from Home te încurajează să faci mişcare la tine acasă
  • Premiile sunt pe măsură
	Marius Croitoru, ironii devastatoare după FCSB - Botoşani 2-1: "Cel mai bun lucru din fotbalul românesc este arbitrajul!" Portarul l-a adus în pragul disperării
ieri la 23:26
  • Marius Croitoru, mesaj ironic la adresa arbitrajului
Real Madrid - Getafe 0-0. "Galacticii", pas greşit în lupta pentru titlu. Ronaldo tremură pentru un loc în Ligă! PSG, victorie nebună în Franţa
ieri la 23:45
  • Rangers - Celtic 2-0
  • Inter - Napoli 1-1
FCSB - FC Botoşani 2-1 | "Am văzut la Neymar şi am dat şi eu!" Octavian Popescu, discurs fabulos. Dezvăluiri din vestiar: "M-au tocat toată săptămâna!"