Ronald Koeman a explicat de ce l-a ţinut rezervă pe Messi: "Am vorbit cu el şi am decis asta"

De Antena Sport. Publicat pe 07.11.2020 la 21:10 Actualizat pe 07.11.2020 la 21:29

Lionel Messi a fost rezervă cu Betis. Starul argentinian a jucat doar în a doua repriză şi a reuşit o dublă de senzaţie.

Ronald Koeman şi Lionel Messi

• Lionel Messi a reuşit o dublă cu Betis
  • Messi a fost rezervă

La finalul partidei cu Betis, scor 5-2 pentru Barcelona, Ronald Koeman a explicat de ce l-a ţinut pe Messi rezervă.

"Messi nu a fost apt pentru a începe din primul minut, însă, cu siguranță, prezența lui în repriza secundă a fost foarte importantă.

El a încheiat meciul contra lui Dinamo Kiev cu un disconfort și nu putea juca tot meciul astăzi. Am vorbit cu el și am decis împreună să înceapă ca rezervă", a spus Ronald Koeman.

Lionel Messi a marcat primul gol din acţiune

Messi a marcat, în premieră în acest sezon, un gol din acţiune. În total, Messi a înscris 6 goluri în acest sezon pentru Barcelona, 5 dintre acestea fiind reuşite din penalty.

Messi, gest superb pentru Mircea Lucescu

Mircea Lucescu şi Lionel Messi au oferit imaginea zilei în Liga Campionilor. Tehnicianul român şi starul argentinian au discut preţ de câteva secunde, la finalul partidei Barcelona - Dinamo Kiev, scor 2-1. Iniţial, nu s-a ştiut despre ce e vorba.

Însă jurnaliştii spanioli au aflat că Lucescu i-a cerut lui Messi un tricou, iar răspunsul afirmativ a fost dat de starul Barcelonei printr-un singur gest, chiar în faţa camerelor TV.

Jurnaliştii de la Marca, citaţi de presa din Ucraina, au aflat că Messi s-a ţinut de cuvânt. La vestiare i-a oferit lui Mircea Lucescu tricoul său cu un autograf.

Ulterior, Messi i-a oferit lui Lucescu un tricou cu autograful său.