Nici Gigi Becali nu a făcut asta! :)) Mircea Lucescu, patru schimbări la pauză. Dinamo Kiev a obţinut încă o victorie

Antena Sport Publicat: 20 septembrie 2020, 6:54

Zuma Press / Hennadii Minchenko via Hepta

Mircea Lucescu

Buyalskyy, Shaparenko, Sydorchuk, Tsygankov au intrat pe teren la pauză.Schimbările lui Mircea Lucescu au avut efect. Dinamo Kiev a marcat toate golurile după pauză: Tsyhankov ’48, Şaparenko ’87 şi Supriaha ‘90+5. Pentru Lvov a înscris Celic, în minutul 62.

Mircea Lucescu: "Nu am jucat ce am pregătit"

"Nu am jucat ceea ce am pregătit în ultimele zile și ne-am făcut singuri meciul greu. Am crezut că am învins deja înainte să mai intrăm pe teren și am comis erori copilărești. Am improvizat și n-am putut pune deloc presiune pe adversar, nu ne-am înțeles la construcție, greșind cu pase scurte", a spus Mircea Lucescu după meci.

Dinamo Kiev ocupă locul doi în clasamentul campionatului ucrainean, cu şapte puncte, după ce în primele etape a înregistrat două victorii şi o remiză. Lider este Vorskla Poltava, cu nouă puncte.

Pentru Dinamo Kiev urmează meciul cu Gent, din turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor.

23:30 LIVE VIDEOPalermo – Parma 0-0 în AntenaPLAY. Dennis Man şi Valentin Mihăilă s-au întrecut în ratări! 23:23 Mario Camora, devastat după Farul – CFR Cluj 5-1! Mesaj dur către colegi: „Să le fie ruşine tuturor, să nu ieşim din casă” 23:07 Gică Hagi a dezvăluit de ce a renunţat la Constantin Budescu: „Ştie că e un hotel frumos la Mamaia!”. Anunţ după Farul – CFR 5-1 22:59 Răspunsul lui Louis Munteanu atunci când a fost întrebat de interesul FCSB-ului şi al Rapidului! Ce a spus vedeta lui Gică Hagi 22:46 Ionuţ Cojocaru, noul star al lui Gică Hagi. „Dublă” şi assist în Farul – CFR Cluj 5-1: „Un meci formidabil! Asta trebuie să fac” 22:33 Farul a ajuns pe locul 2 în Liga 1, CFR Cluj a căzut pe 4 după umilinţa de la Ovidiu! Cum arată acum clasamentul în play-off 22:25 Cursa de sprint a Marelui Premiu al Chinei (06:00) e pe Antena 3 CNN şi LIVE STREAM în AntenaPLAY. Lando Norris pleacă din pole 22:15 Farul Constanța – CFR Cluj 5-1. Umilinţă pentru ardeleni! Louis Munteanu, Cojocaru şi Grameni s-au întrecut în goluri fabuloase! 22:06 Un club a ajuns în liga a doua după ce s-a deschis o anchetă în privinţa legăturilor sale cu Roman Abramovich! 21:49 Gabriela Ruse a fost învinsă de Caroline Garcia în sferturile turneului de la Rouen. Câţi bani şi câte puncte va primi românca Vezi toate știrile