Nicolae Stanciu a uitat de drama din Danemarca! Gol pentru Slavia Praga, cu 4 zile înaintea războiului cu Islanda

De Antena Sport. Publicat pe 04.10.2020 la 20:33 Actualizat pe 04.10.2020 la 20:40

Nicolae Stanciu e în formă maximă înaintea partidei cu Islanda. După drama din Danemarca, Stanciu a revenit cu gol pentru Slavia Praga.

Nicolae Stanciu

DPA Images / Michal Kamaryt via Hepta

• Nicolae Stanciu a marcat pentru Slavia Praga
  • Stanciu, în formă înaintea meciului cu Islanda

Nicolae Stanciu şi-a revenit după drama suferită în playoff-ul Ligii Campionailor. Mijlocaşul român a deschis scorul, din penalty, în Ostrava - Slavia Praga.

Stanciu a suferit o dramă în Liga Campionilor

Slavia Praga a ratat dramatic calificarea în grupele Ligii Campionilor. Echipa lui Stanciu a primit 3 goluri în doar 8 minute de la Midtjylland.

După 0-0 la Praga, totul părea să ducă spre o calificare logică a cehilor în grupele Ligii Campionilor, mai ales după ce Slavia a deschis scorul în urma unui corner executat de Stanciu. Nimic nu avea, însă, să prevestească dezastrul din finalul partidei.

În minutul 62, Midtjylland a egalat, însă tot Slavia era calificată. Coşmarul pentru Stanciu a început în minutul 82. Midtjylland a primit un penalty, însă Kolar a apărat şutul lui Kaba. Execuţia s-a repetat pentru că portarul Slavia nu mai avea niciun picior pe linia porţii.

Scholz a marcat, deşi Kolar a ghicit din nou colțul. Slavia avea nevoie de un gol pentru calificare. Numai că cei care au marcat au fost danezii. Onyeka în minutul 90 şi Dreyer în minutul 90+1 au marcat goluri care au adus pentru campioana Danemarcei o calificare istorică.

În articolul
Nicolae Stanciu a uitat de drama din Danemarca! A revenit cu gol în tricoul Slaviei Praga