Preşedintele PSG, în extaz după calificarea în semifinale! Neymar şi Mbappe, contracte pe viaţă la Paris. Gest superb făcut de brazilian

Silviu Corneanu Publicat: 13 august 2020, 6:59

• Atalanta - PSG 1-2
  • PSG a împlinit 50 de ani

Al Khelaifi a făcut anunţul aşteptat de toată lumea – Neymar şi Mbappe vor rămâne pe viaţă la PSG. Cei doi sunt curtaţi de cele mai importante cluburi din Europa.

Al Khelaifi: "Vor rămâne la Paris"

"Neymar este unul dintre cei mai buni jucători din lume, este în primii trei. El a fost omul meciului şi a avut un joc extraordinar. A făcut un meci incredibil.

Am simţit ceva special. Atât el, cât şi Kylian vor rămane la Paris, nu vor pleca niciodată", a declarat Al Khelaifi conform RMC Sport.

Neymar, gest superb la finalul jocului cu Atalanta

Neymar a fost desemnat omul meciului, în victoria dramatică din sferturile Champions League. Starul brazilian i-a dat trofeul lui Choupo-Moting, cel care a marcat golul victoriei în minutul 93 al partidei.

Atalanta a deschis scortul în minutul 27 al meciului, prin Pasalic, şi a condus tot jocul. PSG a egalat în minutul 90, prin Marquinhos şi a câştigat în 93. La final, parizienii au declanşat fiesta în vestiar.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

21:50 Eliza Samara – Wang Yidi (vineri, 07:30, AntenaPLAY), duel pentru sferturile de finală de la WTT Champions Incheon 2024 21:37 VideoAlimentele care le dau energie „tricolorilor” din naţionalele de tineret ale României! Puştii le recomandă tuturor românilor 21:29 Cum a trăit Toto Wolff momentul în care Lewis Hamilton i-a spus că pleacă la Ferrari: „Cred că a fost dificil pentru el” 20:30 Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune! 19:54 Englezii nu îi dau României nicio şansă la EURO 2024! Verdict dur pentru grupa „tricolorilor” 19:11 CSM Bucureşti – Dunărea Brăila 35-35! „Thriller” în Liga Naţională de handbal! Brăilencele au reuşit o revenire de senzaţie 18:51 Victor Angelescu, dezvăluire de ultimă oră în scandalul materialelor pirotehnice: „Ştiam că fanii dau cu torţe cu FCSB” 18:50 Sandro Tonali, acuzat de Federaţia Engleză că a pariat din nou! De câte ori a încălcat regulamentul după transferul la Newcastle 18:12 Reacţie categorică a presei din Scoţia, după anunţul făcut de Ianis Hagi: „Este impresionant” 18:00 Tudorel Stoica a reacţionat după declaraţiile lui Gică Hagi despre fiul său, Ianis: „A exagerat, îi face rău băiatului lui” Vezi toate știrile
La Liga • 24 mart., 15:47
„Voi ajunge la EURO cu mintea limpede” Kylian Mbappe a spus ce se întâmplă în prezent la PSG, după ce s-a aflat că merge la Real!
Când va fi anunţat transferul lui Kylian Mbappe la Real Madrid
La Liga • 23 mart., 14:31
Când va fi anunţat transferul lui Kylian Mbappe la Real Madrid. Adevăratul motiv pentru care starul lui PSG a amânat momentul
Ligue 1 • 21 mart., 10:01
Situaţie incredibilă în Franţa: Top 10 salarii din Ligue 1 e format doar din jucători de la PSG. Cât poate câştiga Mbappe
Familia lui Neymar i-ar fi plătit cauțiunea lui Dani Alves
Fotbal extern • 20 mart., 18:30
Familia lui Neymar i-ar fi plătit cauțiunea lui Dani Alves! 1 milion de euro pentru a-l elibera pe fostul star de la Barcelona
Un nou duel între PSG și Barcelona, în sferturile UEFA Champions League
Liga Campionilor • 15 mart., 13:38
Un nou duel între PSG și Barcelona, în sferturile UEFA Champions League. Mbappe și vedetele lui Xavi, gata de spectacol