Milan - AS Roma 3-3! Tătăruşanu, gafă la debut pentru "rossoneri". Fanii l-au pus la zid. Ibrahimovic a dat o nouă "dublă"

De Antena Sport. Publicat pe 26.10.2020 la 22:42 Actualizat pe 26.10.2020 la 23:59

Tătăruşanu a încasat trei goluri la debutul la Milan. La primul a fost scos ţap ispăşitor. Fanii i-au sărit în cap şi au contestat titularizarea românului.

Ciprian Tătăruşanu

• Ciprian Tătăruşanu a costat-o pe Milan 500.000 de euro
  • Tătăruşanu câştigă anual 1.2 milioane de euro

Milan - Roma 3-3

În minutul 14, la un corner executat de Pellegrini, Tătăruşanu a ieşit pe sub balon şi Dzeko a marcat cu capul golul de 1-1, după ce Ibrahimovic deschisese scorul, în minutul 2.

Saelemaekers a readus gazdele în avantaj, în minutul 47, dar în minutul 70, Tătăruşanu a respins în faţă o minge şutată de Mkhitaryan şi Bennacer l-a faultat în careul mic pe Pedro, încercând să degajeze balonul. Veretout a executat penaltiul şi a egalat, în minutul 71.

Ibrahimovic a făcut 3-2, tot din penalty, în minutul 79. Tot Ibrahimovic a deviat greşit o minge la un corner al oaspeţilor, iar Kumbulla a marcat lejer, în poarta goală şi a stabilit scorul final, 3-3.

Min. 90+5: FINAL DE MECI! Milan şi Roma au dat-o la pace. Tătăruşanu a greşit la primul gol, iar Ibrahimovic a reuşit dubla.

Min. 84: GOOOL Roma! Marash Kumbulla egalează. Al treilea gol încasat de Tătăruşanu.

Min. 78: GOOOL Milan! Ibrahimovic marchează al doilea gol din derby din penalty.

Min. 71: GOOOL Roma! Jordan Veretout a marcat din penalty. Tătăruşanu, la un pas să pareze lovitura de pedeapsă.

Min. 47: GOOOL Milan! Saelemaekers a marcat imediat după reluare celei de-a doua reprize.

Min. 15: GOOOL Roma! Dzeko a egalat, după ce Tătăruşanu a ieşit greşit pe centrare.

Min. 2: GOOOL Milan! Ibrahimovic deschide scorul.

Min. 1: A început partida.

Milan - Roma | Echipele de start

Milan: Tătărușanu - Theo Hernandez, Romagnoli, Kjaer, Calabria - Kessie, Bennacer - Leao, Calhanoglu, Saelemaekers - Ibrahimovic

Roma: Mirante - Ibanez, Mancini, Kumbulla - Karsdorp, Veretout, Pellegrini, Spinazzola - Pedro, Mkhitaryan - Dzeko.

Alături de portarul "Diavolilor", atacantul Jens Hauge şi alţi 3 angajaţi sunt infectaţi cu noul coronavirus.

"Toate persoanele sunt asimptomatice și au fost izolate imediat la domiciliu, autoritățile locale fiind informate. Astăzi, întreg grupul a fost testat din nou, așa cum prevede protocolul, și nu au existat alte rezultate pozitive", se arată pe site-ul oficial al clubului.

Ciprian Tătăruşanu debutează pentru AC Milan

Ciprian Tătărușanu a ajuns la unul dintre cele mai mari cluburi ale Europei la 34 de ani, după ce a fost cumpărat de la Lyon pentru 500.000 de euro.

El a semnat un contract pe trei sezoane cu AC Milan și a debutat în amicalul câștigat cu Brescia, scor 3-1. El câștigă 1.2 milioane de euro pe an la Milan.

Debutul oficial al lui Tătăruşanu va veni astăzi, de la ora 21:45, pe San Siro.