Uluitor! Alvaro Morata, hattrick anulat de VAR! Momente ireale în Juventus – Barcelona

De Antena Sport. Publicat pe 28.10.2020 la 23:22 Actualizat pe 29.10.2020 la 00:01

Alvaro Morata a intrat în istoria fotbalului. A devenit primul jucător din lume care reuşeşte să marcheze trei goluri, însă toate au fost anulate de VAR. Catalanii au învins cu 2-0, după golurile marcate de Dembele şi Messi.

Alvaro Morata

Zuma Press / Giuseppe Fama via Hepta

• Alvaro Morata, trei goluri anulate în Juventus - Barcelona
  • Morata, transferat în această vară de Juventus

Alvaro Morata a marcat prima dată în minutul 15, însă reuşita a fost anulată pe motiv de ofsaid. Peste alte 15 minute, Morata a înscris din nou. S-a bucurat tot degeaba. Şi de această dată se afla în poziţie neregulamentară.

Coşmarul atacantului lui Juventus a continuat şi în repriza a doua. În minutul 59, Morata a înscris din nou şi totul părea că e ok. După consultarea VAR, arbitrul i-a anulat al treilea gol marcat.

Alvaro Morata a avut numai puţin de 11 goluri anulate în 2020, pe motiv de ofsaid.

Alvaro Morata, pentru a doua oară la Juventus

Alvaro Morata a revenit la Juventus după ce a mai jucat pentru culorile alb-negre între 2014 și 2016.

În cei patru ani de atunci, el a evoluat pentru Real Madrid, Chelsea și Atletico Madrid.

Morata a marcat 27 de goluri în precedentele 93 de meciuri pentru Juventus și a câștigat două titluri în Serie A și două cupe ale Italiei cu i bianconeri.