VIDEO | Ianis Hagi, moment de geniu în Rangers - Galatasaray! Pasă de gol a mijlocaşului român. Scoţienii merg în grupele Europa League

De Antena Sport. Publicat pe 01.10.2020 la 23:15 Actualizat pe 04.10.2020 la 19:12

Ianis Hagi a fost decisiv în partida dintre Galatasaray şi Glasgow Rangers. Mijlocaşul român a reuşit o pasă de geniu la golul marcat de Arfield, în minutul 52.

Ianis Hagi

DPA Images / Andrew Milligan via Hepta

• Ianis Hagi, pasă de gol în Rnagers - Galatasaray
  • Moment de geniu al mijlocaşului român

UPDATE Rangers s-a calificat în grupele Europa League, după 2-1 cu Galatasaray.

Ianis Hagi a strălucit cu Galatasaray. Ianis i-a pasat perfect lui Arfield, iar acesta a deschis scorul. Galatasaray şi Rangers luptă pentru califcarea în grupele Europa League.

Video AICI cu pasa de geniu a lui Ianis Hagi

În minutul 59, echipa lui Gerrard a făcut 2-0. Tavernier a marcat, iar scoţienii sunt cu un pas în grupele Europa League. Ianis Hagi a fost scos de pe teren de Steven Gerrard în minutul 77, când a fost înlocuit de Ryan Jack.

Împăratul Therim a dat verdictul. Comparaţia între Regele Gică Hagi şi Prinţul Ianis

"Am lucrat cu Gică 4 ani. Am avut performante mari împreună. Fiul lui s-a născut în Turcia și cred că este un tânăr foarte promițător. Nu știu dacă va fi la fel de bun ca tatăl său, dar sper să fie.

Chiar sper să fie mai bun, sunt sigur că asta își dorește și tatăl său. Dar nu există îndoială că Ianis este un jucător bun, cu un mare potențial de îmbunătățire", a spus Fatih Terim.