Alexandru Buziuc, coșmar fără sfârșit la FCSB! Gigi Becali și-a lăsat favoritul acasă pentru meciul cu FC Botoșani. Surpriza din lotul lui Toni Petrea

De Alex Ivan. Publicat pe 28.02.2021 la 09:23 Actualizat pe 28.02.2021 la 09:32

Alexandru Buziuc are zilele numărate la FCSB. Gigi Becali a ordonat ca atacantul de 26 de ani să nu facă deplasarea în Moldova, pentru meciul cu FC Botoșani din etapa a 25-a din Liga 1. Mai mult, patronul roș-albaștrilor a decis să-i mai dea o șansă lui Ionuț Panțîru.

Gigi Becali

Alexandru Buziuc, scos din lot la FCSB

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

• FC Botoșani - FCSB, duminică de la 20:30, Live Text pe AS.ro
  • Alexandru Buziuc, scos din lot de Gigi Becali

Alexandru Buziuc a fost umilit de Gigi Becali în meciul precedent de campionat. Introdus la pauză în partida cu Chindia, scor 1-0 pentru FCSB, fostul atacant de la Clinceni a fost scos în minutul 79.El a rezistat doar o singură dată 90 de minute pe teren în acest sezon.

Gigi Becali pare că și-a pierdut răbdarea de tot cu atacantul care n-a înscris niciun gol în Liga 1. El nu va face partide din lotul lui Toni Petrea pentru meciul cu Botoșani, scrie Fanatik.

Alexandru Buziuc, lăsat acasă de Gigi Becali pentru meciul cu FC Botoșani

Buziuc a prins în total pe teren puțin peste 500 de minute, în cele 17 meciuri în care a fost folosit. Cu toate că nu joacă prea mult la FCSB, el primește un salariu generos din partea lui Gigi Becali.

Alexandru Buziuc câștigă 5500 de euro la FCSB. În comparație, acesta avea la Academica Clinceni un salariu lunar de numai 3000 de euro.

Și Dragoș Nedelcu va absenta din lotul lui Toni Petrea pentru meciul cu FC Botoșani. Închizătorul de 24 de ani s-a accidentat în partida cu Chindia. El a efectuat testele medicale, care au indicat că problema fotbalistului de la FCSB nu este una gravă. Toni Petrea nu vrea însă să-l riște pe Dragoș Nedelcu.

Surpriza lui Toni Petrea pentru meciul cu FC Botoșani

Un alt fotbalist tras pe linie moartă la FCSB este Ionuț Panțîru. Cu toate acestea, el a mai primit o șansă de la Gigi Becali. Sursa citată scrie că fostul fundaș de la Poli Iași va face parte din lotul lui Toni Petrea pentru meciul cu FC Botoșani.

Panțîru a intrat într-un fond de umbră la roș-albaștri după transferul lui Risto Radunovic de la Astra. De altfel, el a jucat doar 45 de minute în Liga 1 în 2021. Se întâmpla în eșecul lui FCSB de la Hermannstadt, 0-1 în etapa a 23-a.

Partida dintre FC Botoșani și FCSB este duminică, de la 20:30, Live Text pe AS.ro. Echipa lui Toni Petrea caută a două victorie consecutivă în Liga 1.