Chindia Târgovişte - Viitorul 2-1. Dubla lui Neguţ l-a învins pe Hagi. Două goluri în ultimele 5 minute!

De Antena Sport. Publicat pe 17.06.2020 la 21:00 Actualizat pe 17.06.2020 la 22:42

Chindia Târgovişte-Viitorul 0-1 a fost meciul zilei din Liga 1. Hagi şi Viitorul au plecat invinsi de la Ploieşti. Gazdele au câştigat cu 2 la 1.

Hagi Moldovan

Gheorghe Hagi are duel cu Viorel Moldovan

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

• Chindia a învins liderul din play-out
  • Meciul s-a jucat pe stadionul din Ploieşti

Neguţ a deschis scorul în minutul 10 pentru echipa lui Moldovan. Scorul s-a mai modificat abia pe final. Cosmin Matei a egalat, dar tot Neguţ a decis rezultatul final, în minutul 89. După 2-1, Chindia a urcat peste zona retrogradabilă. Hagi şi Viitorul rămân lideri în play-out, cu un avans de 7 puncte!

LIVE SCORE

Update 21:50: Final de meci. Chindia Târgovişte - Viitorul 2-1 (C. Neguţ 10, 89 / C. Matei 85)

Update 21:45: Chindia Târgovişte - Viitorul 2-1. Chindia a revenit imediat la conducere. Cu un minut înainte de final, Neguţ a izbutit dubla. Şutul lui a fost deviat de un fundaş advers!

Update 21:40: Chindia Târgovişte - Viitorul 1-1. În minutul 85, Cosmin Matei a reuşit să restabilească egalitatea. Mijlocaşul constănţenilor a înscris cu un şut din interiorul careului

Update 21:00: Chindia Târgovişte - Viitorul 1-0. S-a reluat jocul. Jucătorii lui Hagi s-au aruncat în atac

Update 20:45: Chindia Târgovişte - Viitorul 1-0. Pauză pe stadionul din Ploieşti. Echipa lui Viorel Moldovan este la conducere după primele 45 de minute

Update 20:10: Chindia Târgovişte - Viitorul 1-0. Cristian Neguţ a deschis scorul încă din minutul 10. A profitat de erorile fundaşilor adverşi şi l-a învins pe Tordai

Update 20:00: A început Chindia - Viitorul.

Jucătorii antrenaţi de Viorel Moldovan au ratat reluarea campionatului. În etapa a 3-a ar fi trebuit să întâlnească Dinamo, dar meciul a fost amânat după ce magazionerul grupării din Ştefan cel Mare a fost testat pozitiv cu coronavirus.

Viitorul este pe primul loc în play-out

UPDATE 18.50: S-au anunţat echipele de start.

Chindia Tâgovişte: Aioani - Martac, Benga, Diallo, Ioniță - Rață, Bic - Neguț, Dangubic, Ivancic - Berisha​

Viitorul: Tordai - Dussaut, Dulca, Iacob, Boboc - Matei, Edjouma, Casap - Chițu, Munteanu, Bîrnoi

Duminică, Hagi a câştigat duelul cu Mircea Rednic. Ciobanu şi Ghiţă au înscris în victoria cu 2-1. Viitorul a ajuns astfel la cinci partide la rând fără eşec.