"Este mondial omul ăsta, sper să plece mai repede din România!" Mateiu, adus în pragul disperării de un jucător de la CFR Cluj

Antena Sport Publicat: 3 august 2020, 20:26 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:12

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Alexandru Mateiu

Vinicius a fost omul meciului. Acesta a marcat un gol şi a obţinut şi un penalty.

"Este foarte dureros, eram cea mai bună echipă din campionat, am jucat şase meciuri formidabile, păcat că a venit pauza asta şi ne-a dat peste cap şi astăzi nu am fost cum trebuie.

Normal, am visat, că eram o echipă bună, o echipă în formă şi nu ne gândeam. Niciun om, nici în afara stadionului nu se gândea că azi o să pierdem, mai ales acasă dar felicit CFR-ul că a fost azi mai în formă ca noi. Vinicius numărul 1, este mondial omul ăsta, sper să plece cât mai repede din România. Au meritat victoria per total. Nu ne-am simţit foarte bine, cred că pauza asta ne-a dat peste cap şi azi nu am fost ce trebuia să fim. Cred că la anul o să câştigăm detaşat. Dacă am ajuns până în momentul ăsta. înseamnă că au meritat", a declarat Alexandru Mateiu, la finalul partidei cu CFR Cluj.

Craiova – CFR 1-3, filmul meciului

Craiova a deschis scorul în minutul 10, printr-un şut superb al lui Dan Nistor. Ardelenii au egalat în minutul 36 prin Vinicius.

Echipa lui Dan Petrescu, fără el pe bancă, a preluat controlul partidei şi a mai marcat de două ori în repriza secundă, prin Boli, în minutul 56, şi Deac, din penalty, în minutul 77.

14:44 „Jucătorii sunt înfometaţi!” Ce a observat Elias Charalambous la antrenamentul FCSB-ului, înaintea derby-ului cu Rapid 14:23 Răzvan Burleanu i-a fixat termenul limită lui Edi Iordănescu: „Acesta este obiectivul nostru” 14:14 „A suferit atât timp fără vină..” Ion Țiriac o cere pe Simona Halep la Jocurile Olimpice! A dat și un verdict despre „Simo” 13:45 „Recoltă bună, fermierii mei” Granzii din Premier League au fost făcuţi praf, după o săptămână europeană de coşmar 13:40 „Fără subiectivism!” Cristi Balaj, verdict sincer despre lupta pentru locul 2 din Liga 1! Ce a spus despre șansele CFR-ului 13:24 Veste de ultim moment despre Alexandru Băluţă! Ce se întâmplă cu mijlocaşul, înainte de FCSB – Rapid 13:09 Julian Nagelsmann rămâne selecționerul Germaniei! Federația a anunțat prelungirea contractului 12:58 Max Verstappen, despre condiţiile extreme din calificările pentru sprintul din MP al Chinei: „Ca şi cum ai conduce pe gheaţă” 12:49 Constantin Budescu a plecat de la Farul Constanța! Ultimele detalii despre situația mijlocașului 12:24 „Nu avem patroane!” Gigi Becali nu a mai prins bilete la FCSB – Rapid! Întâmplare uluitoare înainte de marele derby Vezi toate știrile