FC Voluntari - Poli Iaşi 1-0. Teja câștigă trei meciuri la rând în play-out. Rednic îi duce pe moldoveni pe ultimul loc

De Antena Sport. Publicat pe 21.06.2020 la 14:30 Actualizat pe 21.06.2020 la 16:24

FC Voluntari a bifat a treia victoria consecutivă în play-out. Ilfovenii au urcat pe locul doi în play-out, în timp ce moldovenii sunt ultimii în Liga 1.

FC Voluntari-Poli Iași 1-0. Final

UPDATE 16:22: Final de meci. FC Voluntari câștigă duelul cu Poli Iași, scor 1-0, urcând pe locul doi în play-out, cu 21 de puncte. De partea cealaltă, moldovenii sunt pe ultimul loc cu doar 15 puncte.

UPDATE 15:32: A început repriza secundă.

UPDATE 15:18: FC Voluntari - Poli Iaşi 1-0 Pauză la Voluntari. Ilfovenii sunt în avantaj după primele 45 de minute

UPDATE 14:50: FC Voluntari - Poli Iaşi 1-0 Mihai Căpăţână deschide scorul, în minutul 17. Nu i-a dat nicio şansă lui Rusu, de la punctul cu var, spre disperarea lui Mircea Rednic

UPDATE 14:48: FC Voluntari - Poli Iaşi 0-0 Klimavicius a gafat în defensivă şi l-a faultat pe Simonovski. Arbitrul le-a acordat penalty gazdelor.

UPDATE 14:30: A început meciul de la Voluntari.

UPDATE 14:00: Teja şi Rednic s-au hotărât pe ce jucători se bazează încă din primul minut.

Echipă de start FC Voluntari:
V. Cojocaru - Belu, Pașcanu, C. Achim, Kocici - Căpățână, De Lucas, I. Gheorghe - Simonovski, Țiră, Mățan

Echipă de start Poli Iaşi:
D. Rusu - Cabral, Klimavicius, Frăsinescu, S. Șerban - Grădinaru, Breeveld, Passaglia, Horșia - Omoh, Luckassen

Clasamentul poate arăta incredibil dacă Poli Iaşi câştigă. Cel puţin pentru câteva ore, Dinamo devine "lanterna roşie" a Ligii 1.

"Trebuie să trecem peste acest moment. Cred că o să apară nume noi în echipă și am încredere că o să obținem un rezultat pozitiv. În situația în care suntem noi acum, trebuie să jucăm toate meciurile la victorie.

Din discuțiile pe care le-am avut cu medicul, nu sunt probleme. N-o să fie un meci ușor pentru că Voluntariul e pe val, dar o să încercăm să-i surprindem", a declarat Mircea Rednic la conferinţa de presă.