Condițiile puse de Gnohere pentru a face pace cu Gigi Becali. Ce i-a transmis "Bizonul" patronului FCSB
De Antena Sport. Publicat pe 02.05.2020 la 10:03 Actualizat pe 02.05.2020 la 10:11
Harlem Gnohere pare că a revenit la sentimente mai bune față de FCSB. Atacantul francez i-a transmis lui Gigi Becali că e dispus să treacă peste faptul că a fost trimis în șomaj tehnic și să continue la club.
- Harlem Gnohere se află în șomaj tehnic
- Francezul l-a atacat pe Gigi Becali
- Gnohere mai are contract cu FCSB până în 2021
Gnohere i-a transmis lui Gigi Becali care sunt condițiile pentru a rămâne la FCSB. ”Bizonul” vrea ca să fie scos din șomaj tehnic și să negocieze salariul, scrie gsp.ro. Gnohere are un salariu de 15 mii de euro pe lună la FCSB și acuză că nu a avut ocazia de a negocia atunci când Becali a decis să taie salariile cu 50%. De asemenea, atacantul francez mai are contract cu FCSB până în 2021.
Gnohere l-a atacat pe Gigi Becali: "Alzheimer, boala progresivă care distruge memoria"
”Boala Alzheimer. Boala progresivă care distruge memoria și alte funcții mentale importante. Conexiunile neuronale și neuronii de asemenea se degradează și mor, ceea ce se traduce prin distrugerea memoriei și alte funcții mentale importante”, a scris Harlem Gnohere pe Instagram.
Becali a decis să suspende contractele jucătorilor pe care nu îi mai dorește la echipă, iar ceilalți au trebuit să renunțe la 50% din salarii pe perioada stării de urgență. În iarnă, Harlem Gnohere a fost aproape să fie transferat la Al Ahly Cairo pentru 800.000 de euro.