FC Voluntari - Viitorul 0-2. Luckassen și Casap au înscris golurile victoriei. Gazdele au gafat incredibil la ambele reușite ale constănțenilor!

De Iulian Focșăneanu. Publicat pe 19.10.2020 la 17:31 Actualizat pe 19.10.2020 la 20:01

FC Voluntari și Viitorul au fost adversare în penultimul meci al etapei a 7-a din Liga 1. Constănțenii au profitat de erorile grave făcute de fundașii adverși și au plecat cu toate punctele de pe stadionul Anghel Iordănescu.

Ruben de la Barrera

Ruben de la Barrera, obligat să câștige la Voluntari

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

• Constănțenii, neînvinși în ultimele patru etape
  • FC Voluntari - Viitorul 2-0

Cristian Costin l-a ajutat pe Luckassen să deschidă scorul, în ultima jumătate de oră. În prelungirile partidei a punctat și Carlo Casap și Viitorul s-a impus cu 2-0. FC Voluntari a rămas fără victorie în istoria meciurilor cu constănțenii.

FC VOLUNTARI - VIITORUL 0-2

Min. 90+5: Final de meci. Viitorul a obținut a doua victorie stagională și are patru meciuri la rând fără înfrângere

Min. 90+4: GOOOLLL Viitorul!!! Marchează și Carlo Casap, în prelungirile partidei. A fost o nouă gafă în defensiva lui Voluntari.

Min. 66: GOOOLLL Viitorul!!! Cristian Costin a trimis o pasă slabă către portar. Aceasta a fost interceptată de Kevin Luckassen, care a marcat cu ușurință!

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45: Pauză la Voluntari. Chiar dacă au ambele echipe au avut ocazii uriașe, nu s-a înscris niciun gol în primele 45 de minute!

Min. 1: A început meciul.

Echipa de start FC Voluntari: Rîmniceanu – Costin, Armaș, Balaur, Vlad – Borțoneanu, Pablo De Lucas, Ion Gheorghe – Adi Popa, Mailat, Betancour

Rezerve: Lavin, Ozkara, Achim, Kocic, Ilie, Grădinaru, Lopes, Stoica, Anderson

Echipa de start Viitorul: Cojocaru – Benzar, Mladen, Martinez, De Nooijer – Ciobanu, Gaztanaga, Matei – Iancu, Luckassen, Mățan

Rezerve: Căbuz, Dussaut, Stoian, Artean, Ely Fernandes, Dobrosavlevici, Casap

Viitorul este neînvinsă în ultimele trei etape. A remizat cu Sepsi (1-1) și CFR Cluj (1-1) și a câștigat disputa cu Astra (4-1). Această serie i-a adus 5 dintre cele 6 puncte adunate în această ediție de campionat.

FC Voluntari a adunat deja 10 puncte și a tot reușit să o încurce pe echipa patronată de Gică Hagi. Ultimele două meciuri directe s-au terminat fără goluri.