Fotbal intern

Hermannstadt - UTA 1-1. Surpriză la Mediaș! Arădenii încing hora

De Silviu Corneanu. Publicat pe 18.10.2020 la 18:26 Actualizat pe 18.10.2020 la 20:46

Hermannstadt și UTA au remizat, scor 1-1, în etapa a 7-a din Liga 1, asta deși sibienii plecau ca favoriți, arădenii fiind decimați de COVID-19.

hermannstadt

Hermannstadt are un început bun de sezon

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

• Hermannstadt - UTA 1-1
  • Remiză spectaculoasă între cele două echipe

Hermannstadt a deschis scorul rapid, chiar în minutul 5, prin, Addae, însă Hora le-a stricat bucuria sibienilor. Acesta a egalat în minutul 75, din lovitură liberă.

Hermannstadt - UTA 1-1

Min. 93: Final de meci.

Min. 75: Goool UTA! Hora înscrie cu un șut senzațional din lovitură liberă

Min. 46: A început repriza secundă!

Min. 45+1: Pauză.

Min. 5: Goool Hermannstadt! Addae deschide scorul.

Min. 1: A început meciul.

Hermannstadt - UTA: Echipele de start

Hermannstadt: Cristiano - Belu, Viera, Stoica, Opruț - R. Pires, Addae, Buzan - Mayoral, Jo Santos, Fortes

Rezerve: Pop, Bastos, Sîntean, Caiado, Scarlatache, Florică, Baba, Oșan, Karanovic

Antrenor: Ruben Albes

UTA: Iacob - Simo, Benga, Albu, Pleașcă - Roșu, Isac, Rusu, Miculescu - Hora, Rus

Rezerve: Moldovan, Bustea, Oroian, Buhăcianu, Morar, Tescan, Popescu

Antrenor: Laszlo Balint

Partida va fi condusă la centru de Horia Mladinovici. Acesta va fi ajutat la cele două linii de Ciprian Danșa și Marius Marica.