Fotbal intern

CFR - Botoșani 2-1! Petrescu poate răsufla ușurat! Clujenii au trecut cu emoții de moldoveni

De Silviu Corneanu. Publicat pe 17.10.2020 la 22:08 Actualizat pe 17.10.2020 la 23:29

CFR Cluj a trecut cu emoții de FC Botoșani, scor 2-1, iar Dan Petrescu rămâne neînvins în acest sezon de Liga 1.

petrescu

Dan Petrescu este antrenorul celor de la CFR

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

• CFR - Botoșani 2-1
  • Dan Petrescu este neînvins în acest sezon de Liga 1

Ardelenii au deschis scorul rapid, în minutul 15, prin Debeljuh, dar s-au văzut egalați de moldoveni, prin Fili, după numai 11 minute.

Golul izbăvirii pentru CFR a venit în minutul 76, când Vinicius l-a învins pe portarul advers cu un șut puternic din interiorul careului de 16 metri.

Oaspeții au terminat meciul în zece, după ce Moescu a fost eliminat. Dan Petrescu a văzut și el ultima parte a partidei din tribună.

CFR - Botoșani 2-1

Min. 94: Final de meci în Gruia.

Min. 82: Oaspeții rămân în zece după ce Moescu a fost eliminat. Acesta a văzut cel de-al doile galben.

Min. 76: Goool CFR! Vinicius înscrie cu un șut năpraznic din interiorul careului de 16 metri.

Min. 72: Ocazie pentru Botoșani. Florescu șutează pereiculos de la aproximativ 25 de metri, dar Bălgrădean este la post și respinge.

Min. 48: Dublă ocazie pentru Botoșani. Keyta și mai apoi Fili trec pe lângă gol. Mingea trimisă de primul a fost respinsă de Bălgrădean, iar cel de-al doilea a dat peste poartă.

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45: Pauză.

Min. 29: Ocazie mare pentru CFR! Chipciu șutează puternic de la marginea careului de 16 metri, dar mingea trimisă de el este respinsă în corner.

Min. 26: Goool Botoșani! Fili aduce egalarea cu un șut superb, iar campioana își vede avantajul spulberat.

Min. 15: Goool CFR! Debeljuh deschide rapid scorul din centrarea lui Camora.

Min. 1: A început meciul.

LIVE TEXT | CFR - Botoșani: Echipele de start

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic, Ciobotariu, Vinicius, Camora - Djokovic, Hoban, A. Păun - C. Deac, Debeljuh, A. Joca

Rezerve: I. Rus - Cestor, L. Aurelio, Carnat, Chipciu, Omrani, Rondon, Vojtus

Antrenor: Dan Petrescu

FC Botoșani: Hankic - Fl. Plămadă, A. Moescu, Șeroni, Țigănașu - D. Croitoru, Ed. Florescu, Ongenda - M. Roman I, Keyta, R. Fili

Rezerve: Ed. Pap, M. Luțu, Melinte, Târșă, Chalakiadakis, Caia, Tîrcoveanu

Antrenor: Marius Croitoru

Partida va fi condusă la centru de Sebastian Colțescu. Acesta va fi ajutat la cele două linii de către Octavian Șovre și Daniel Mitruți.