"Mi-a venit pe moment!" Iulian Cristea, uluit de golul marcat cu Hermannstadt: "Vreau să văd reluarea. O execuţie superbă"

De Antena Sport. Publicat pe 26.10.2020 la 23:08 Actualizat pe 26.10.2020 la 23:12

Iulian Cristea a deschis scorul în FCSB - Hermannstadt, scor 5-0. Acesta a fost al doilea gol marcat de Cristea în ultimele 3 etape.

Iulian Cristea

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

• FCSB - Hermannstadt 5-0
  • Iulian Cristea a reuşit un gol superb

Cristea a deschis scorul în minutul 3, cu o execuţie superbă. Fundaşul FCSB a recunosct că i-a venit pe moment să recurgă la acea execuţie.

"A fost o idee de moment, am făcut preluare, am reuşit acea execuţie superbă. Am marcat un gol rapid şi de acolo a început totul.

Nu am văzut reluarea cu execuţia mea, vreau să o văd. O execuţie de moment. Abia aştept să o revăd. Muncim la antrenament bine, nu contează că marchez eu.

Important e să câştigăm. Am dat goluri multe, ne-au ieşit multe astăzi. Campionatul e lung, noi ne dorim să luăm fiecare meci în parte", a spus Iulian Cristea la finalul meciului cu Hermannstadt.

FCSB - Hermannstadt 5-0 | Cristea a deschis balul

FCSB a început meciul ca din tun și a deschis scorul chiar în minutul 3 al meciului prin golul ”a la Zlatan” marcat de Cristea.

Roș-albaștrii au continuat să atace, iar Dennis Man a făcut 2-0 în minutul 11. Buș a înscris și el primul gol pentru FCSB în 33, urmat la un minut de Moruțan.

La pauză a fost 4-0, iar în a doua repriză FCSB a redus motoarele. Tănase a închis tabela de marcaj în minutul 72 al meciului.

În articolul
"Mi-a venit pe moment!" Iulian Cristea, uluit de golul marcat: "Vreau să văd reluarea. O execuţie superbă"