Mircea Rednic, euforic după victoria cu Sepsi OSK. ”N-ați mai auzit de remontada moldovenească?”

Publicat pe 05.07.2020 la 16:12 Actualizat pe 05.07.2020 la 16:13

Mircea Rednic este euforic după victoria din Liga 1 cu Sepsi OKS, scor 3-1. Antrenorul speră la un miracol în returul semifinalelor Cupei României.

Mircea Rednic, antrenor Poli Iași

Mediafax Foto / Dragos Pascaneanu via hepta

• Rednic, bucuros după victoria cu Sepsi
  • Antrenorul moldovenilor speră la o revenire în Cupa României
  • Poli Iași a ieșit din zona retrogradării

Iași a câștigat duelul din ”Copou” prin golurile Luckassen, Tincu și Horșia, iar de la oaspeți a punctat Istvan Fulop. Lui Rednic i-a revenit zâmbetul pe buze după meci, iar acum speră că în Cupă va întoarce acel 5-1 de la Sfântu Gheorghe.

Mircea Rednic, bucuros după victoria din Liga 1 cu Sepsi OSK

”Prima victorie împotriva lui Sepsi de când e în Liga 1! E o victorie muncită, meritată. Mai ales repriza a doua. Am înscris, am avut situații, ne-am apărat foarte bine. Pe contraatac i-am surprins și am reușit să înscriem. Un meci foarte bun făcut de Kevin. Contează când ai un atacant care se bate, ține de minge și creează spații. E o victorie meritată pentru noi.

Până acum nu am avut noroc, se mai întoarce și norocul. Am crezut în victoria de astăzi. Îmi pare rău, ținând cont de programul pe care îl avem. Dacă faceți o analiză, noi nu suntem avantajați. Nu vreau să ne plângem, dar Cupa a avut de suferit și îmi cer scuze față de suporteri.

Dacă aveam echipa completă sau aveam pauză mai mare ca să pot să folosesc măcar 90% din titulari, altul era rezultatul de la Sepsi. Dar asta este, n-ați mai auzit de ”remontada moldovenească?””, a spus Rednic după meci.