Reacţia lui Constantin Budescu, după ce Denis Alibec a plecat de la Astra: "Nu mai era cu gândul aici"
De Antena Sport. Publicat pe 03.10.2020 la 20:17 Actualizat pe 03.10.2020 la 20:24
Denis Alibec a semnat cu Kayserispor,deşi arabii de la Al-Quadisiyah au anunţat transferul atacantului român.
- Denis Alibec a plecat de la Astra
- Reacţia lui Constantin Budescu
Telenovela Alibec a luat sfârşit. Atacantul naţionalei a semnat până la urmă cu turcii de la Kayserispor.
Prietenul cel mai bun al lui Alibec de la Astra, Budescu, l-a felicitat pentru transfer.
"Ne bucurăm pentru că el a reuşit să plece, se vedea şi în jocul lui că nu mai era cu gândul aici. Ne bucurăm pentru el", a spus Constantin Budescu la Digisport, după Astra - Voluntari 2-3.
Denis Alibec a plecat de la Astra
Alibec era în ultimul an de contract cu Astra. Giurgiuvenii vor primi aproximativ 900.000 de euro în schimbul golgheterului lor. ”Da, ne-am înțeles cu cei de la Kayseri”, a anunțat astăzi Dani Coman pentru AS.ro.
Denis se umple de bani în Turcia. Dacă va semna, atacantul va încasa 2,4 milioane de euro din salariu pe trei sezoane. 750.000 de euro în primul an, 800.000 euro în sezonul următor și 850.000 de euro în cel de-al treilea an.