Reacţia lui Dan Petrescu, după ce s-a spus că s-a certat cu Neluţu Varga: "Să nu uităm că a venit după mine în Dubai!" Pauza pe care a anunţat că şi-o ia

De Antena Sport. Publicat pe 03.11.2020 la 19:36 Actualizat pe 03.11.2020 la 19:47

Dan Petrescu a reacţionat după ce s-a vehiculat că s-a certat cu patronul Neluţu Varga. Antrenorul CFR-ului spune că între el şi patronul campioanei nu a fost nicio ceartă.

Dan Petrescu

SportPictures / Flaviu Buboi via Hepta

• Dan Petrescu, reacţie după izbucnirea nervoasă după partida cu Mediaş
  • Ce a spus de relaţia cu Neluţu Varga

"Eu cu patronul nu m-am certat niciodată. Nu am avut de ce. El e patron, eu sunt antrenor, fiecare cu treaba lui. Să nu uităm că patronul a venit în Dubai după mine să mă ia înapoi la CFR Cluj. Dacă sunt divergenţe, sunt între mine şi toţi de la club, că aşa e normal, că aşa e într-o familie. Eu cu patronul nu m-am certat niciodată", a spus Dan Petrescu după ce au apărut informaţii că e certat cu patronul echipei.

Dan Petrescu a ameninţat după partida cu Mediaş că se gândeşte să renunţe. Antrenorul campioanei şi-a nuanţat discursul şi a spus că îşi va lua o pauză de câteva zile, după partida cu FC Argeş.

"După meciul cu Mediaş am fost foarte nervos la ce am văzut pe teren. Nu am avut echipa pe care o voiam pe teren. În al doilea rând, felul cum am fost arbitraţi. Pe fondul nervilor, am zis că am nevoie de o pauză. Asta e realitatea. Am nevoie de o pauză. E prima dată de când sunt în fotbal când zic asta pentru că s-au adunat prea multe. CFR, câştigând trei campionate la rând, cred că sunt foarte mulţi care nu îşi mai doresc să câştige campionatul.

Dan Petrescu: "Chiar am nevoie de o pauză"

Această presiune care este pe noi, pe ambele fronturi, m-a făcut să declar ce am declarat şi nu regret asta. Chiar am nevoie de o pauză. M-am gândit după meciul cu FC Argeş să îmi iau o pauză de 5-6 zile şi să mă gândesc ce-i mai bine pentru mine şi pentru clubul CFR. Am un contract încă un an şi jumătate şi sper să îl duc până la capăt. Pauza va fi doar după meciul cu FC Argeş, pentru că, în momentul de faţă, atât de multe probleme la mine încât nu ar fi foarte corect să îmi iau pauza înainte", a mai spus Dan Petrescu.