U Cluj - Unirea Slobozia 3-1. Prima victorie a ardelenilor cu Costel Enache pe bancă. Cum arată clasamentul din Liga 2

De Iulian Focșăneanu. Publicat pe 22.09.2020 la 21:13 Actualizat pe 22.09.2020 la 21:20

Universitatea Cluj a învins-o pe Unirea Slobozia, scor 3-1, în ultimul meci al etapei a 4-a din Liga 2. "Şepcile roşii" au avut emoţii au avut însă emoţii împotriva nou-promovatei.

Costel Enache

Costel Enache, debut cu victorie la U Cluj

Mediafax Foto / Alexandru Dobre

• U Cluj a primit gol în primul sfert de oră
  • Gafe uriaşe în defensiva oaspeţilor
  • Costel Enache a avut debutul dorit la U Cluj

Oaspeţii de pe Cluj Arena au deschis scorul în minutul 12. Toma a executat perfect o lovitură liberă. Cristian Gavra a restabilit egalitatea abia cu trei minute înainte de pauză.

U Cluj, victorie la debutul lui Costel Enache

Până să intre la cabine, alb-negrii au reuşit să treacă la conducere. Au avut şansă la execuţia lui Pîrvulescu, deviată în propria poartă de Dumbrăvean. U Cluj a izbutit chiar să se distanţeze pe tabelă după o nouă gafă făcută de adversari. Ioan Filip a marcat cu largul ajutor al goalkeeperului advers. Gurau a scăpat mingea dintre mâini.

Meciul s-a terminat 3-1 şi Costel Enache a debutat cu victorie pe banca ardelenilor. Şi-a ajutat noua echipă să adune 6 puncte şi să urce pe locul 8 în Liga 2. Pe primul loc este FC U Craiova, care este la egalitate de puncte cu Rapid.

Pentru U Cluj urmează duelul cu Metaloglobus, din deplasare. Unirea Slobozia primeşte vizita Farului.