VIDEO | George Puşcaş a marcat din nou în Championship! Echipa românului, Reading, a suferit prima înfrângere din acest sezon

De Iulian Focșăneanu. Publicat pe 31.10.2020 la 00:25 Actualizat pe 31.10.2020 la 08:29

George Puşcaş a marcat în etapa a 9-a din Championship. Golul românului nu a ajutat-o prea mult pe Reading, care a fost învinsă cu 3-2 de Coventry.

George Puşcaş a marcat din nou pentru Reading

George Puşcaş a înscris în meciul Coventry-Reading

Profimediaimages

• George Puşcaş a înscris împotriva lui Coventry
  • Reading rămâne pe primul loc în liga secundă din Anglia

Cu cel mai bun start de campionat din istorie, Reading a fost condusă cu 1-0 la pauză. Lucas Joao a redus din diferenţă, dar adversarii au mai marcat de două ori.

George Puşcaş, al doilea gol din această ediţie din Championship

Puşcaş a fost trimis pe teren de Paunovic abia în minutul 80. A avut timp pentru a înscrie o dată! Atacantul de 24 de ani a punctat în prelungirile partidei, dar a fost prea târziu pentru ca Reading să mai smulgă vreun punct.

Coventry s-a impus cu 3-2 şi a încheiat seria de invincibilitate a adversarilor. Reading nu are cum să piardă prea curând primul loc din Championship. Are 22 de puncte, cu 6 mai mult decât Bournemouth, echipă care are şi un meci în minus.

George Puşcaş a încheiat o perioadă de secetă în faţa porţii. Era fără gol de patru meciuri. La începutul lunii marcase golul decisiv din succesul cu Watford, 1-0.