Ilie Dumitrescu, oprit de Poliţie în trafic, după intrarea în vigoare a restricţiilor. Ce le-a spus agenţilor înainte de a pleca
De Antena Sport. Publicat pe 09.11.2020 la 13:47 Actualizat pe 09.11.2020 la 14:07
Ilie Dumitrescu a fost printre primii şoferi opriţi de Poliţie în trafic, în noaptea trecută, după intrarea în vigoare a noilor restricţii de circulaţie, adoptate din cauza pandemiei de coronavirus.
- Ilie Dumitrescu, "tras pe dreapta" de Poliţie
- Cum a reacţionat fostul internaţional
Fostul internaţional conducea în zona Arcului de Triumf din Capitală, când a fost nevoit să oprească la solicitarea agenţilor de Poliţie. Dumitrescu a ascultat zâmbind discursul unuia dintre poliţişti, în timp ce ţinea întinsă o hârtie.
"În această seară, doar vă aducem la cunoștință că în intervalul 23:00-05:00, puteţi circula doar pe baza unor motive întemeiate”, i-a spus agentul lui Ilie Dumitrescu.
"Vin de la serviciu!”, a replicat acesta, scrie gsp.ro. Ilie Dumitrescu este angajat ca analist la o televiziune de sport. El tocmai terminase de analizat situaţia dezastruoasă de la Dinamo, care a pierdut al cincilea meci meci la rând, 1-2, cu Viitorul.