Inter - Fiorentina 4-3. Meci incredibil pe Meazza. Jucătorii lui Conte erau conduşi în minutul 87, dar au avut o revenire uluitoare!

De Iulian Focșăneanu. Publicat pe 26.09.2020 la 23:54 Actualizat pe 27.09.2020 la 16:42

Meci interzis cardiacilor în etapa a 2-a din Serie A. Inter a învins-o pe Fiorentina cu 4-3, la capătul unei partide cu răsturnări incredibile de scor.

Inter Fiorentina

Inter a învins-o cu 4-2 pe Fiorentina

Profimediaimages

• Răsturnări incredibile de scor
  • D'Ambrosio a înscris golul victoriei în minutul 89
  • Lukaku şi Lautaro Martinez, printre marcatori

Nerazzurrii au primit gol de la Fiorentina în minutul 3, de la Kouame. Rămas pe Meazza chiar dacă a fost dorit cu insistenţă de Barcelona, Lautaro Martinez a restabilit egalitatea în al doilea minut de prelungiri ale primei reprize.

Inter, victorie la debutul în noul sezon din Serie A

Trupa lui Conte a trecut la conducere în startul reprizei secunde, când Ceccherini şi-a înscris în propria poartă. A fost momentul în care a ieşit la rampă Franck Ribery, care a oferit două pase decisive în decurs de 6 minute. I-a servit ideal pe Castrovilli şi Chiesa, care au întors scorul.

Gruparea viola părea a se îndrepta spre o victorie surprinzătoare, pe terenul vicecampioanei Italie. Nu a fost aşa. Lukaku a făcut 3-3, în minutul 87, din pasa debutantului Hakimi. Imediat după reluarea jocului, Sanchez i-a centrat perfect lui D'Ambrosio, care a marcat golul victoriei.

Lui Inter i-a trecut glonţul pe la ureche, dar a reuşit să se impună cu 4-3 în primul meci jucat în această ediţie de campionat. Abia transferat de al Barcelona, Arturo a evoluat în ultimul sfert de oră.