Fotbal

Ionuț Radu a debutat în poarta lui Inter! Victorie clară a italienilor într-un amical cu Lugano

De Dorin Gal. Publicat pe 15.09.2020 la 22:54 Actualizat pe 15.09.2020 la 23:14

Ionuț Radu a debutat în tricoul lui Inter Milano într-o partidă câștigată de ”nerazzurri” cu scorul de 5-0 în fața celor de la Lugano.

Ionuț Radu

Ionuț Radu

profimediaimages

• Inter a câștigat meciul cu 5-0
  • Radu a intrat în repriza a doua

Golurile formației lui Antonio Conte au fost marcate de Dalbert, Lautaro Martinez de două ori, Lukako, plus un autogol al formației Lugano.

Ionuț Radu nu a fost titular, dar a intrat în a doua repriză și a ieșit neînvins dintre buturi.

El a venit la Inter în vară, unde va fi rezervă pentru Samir Handanovic. Ionuț Radu s-a întors la Milano după un sezon plin de încercări pe care l-a început titular la Genoa, fiind apoi împrumutat la Parma, echipă pentru care nu a înregistrat nici o apariţie.

Radu a fost achiziționat de Inter încă din 2013, dar, cu Samir Handanovic încă în plină formă, românul a fost împrumutat la diverse echipe, reuşind să se afirme la Genoa şi fiind împrumutat la începutul lui 2020 la Parma, echipă pentru care nu a apărat nici măcar un minut în mod oficial.