”La pauză am vorbit să nu ne relaxăm, însă nu ne-a ieșit”. Alex Cicâldău, nemulțumit după victoria cu FC Argeș

De Dorin Gal. Publicat pe 25.09.2020 la 23:51 Actualizat pe 25.09.2020 la 23:57

Alexandru Cicâldău, decarul celor de la Universitatea Craiova, a vorbit la finalul meciului cu FC Argeș despre modul în care echipa sa a abordat partida și parcursul de până acum al Craiovei.

Alex Cicâldău

Alex Cicâldău, felicitar de colegi după un gol cu CFR Cluj

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

• FC Argeș - Universitatea Craiova 1-2
  • Cicâldău a dat un gol și o pasă de gol

”Nu cred că este important că am fost omul meciului, important este că am reușit să câștigăm azi.

Am făcut o primă repriză bună spre foarte bună, la pauză am vorbit să nu ne relaxăm, însă nu ne-a ieșit acest lucru. Au avut și ei câte o ocazie, dar ne bucurăm că am luat cele trei puncte.

Alex Cicâldău despre gol și parcursul Universității Craiova

Alex Cicâldău a declarat că este mulțumit că a marcat și și-a putut ajuta echipa, dar că jocul poate fi îmbunătățit, mai ales după modul în care Craiova a jucat în repriza a doua când le-a permis celor de la FC Argeș să se apropie și chiar să fie aproape de a egala scorul.

”Am văzut centrarea, am urmărit mingea și am urmărit-o cu ochiul. De fiecare dată când am realizări și îmi ajut echipa, mă simt foarte bine.

Am reușit să câștigăm cele cinci meciuri, este un plus de încredere pentru noi, dar trebuie să analizăm jocul și să îl îmbunătățim”, a încheiat Cicâldău.

În articolul
”La pauză am vorbit să nu ne relaxăm”. Alex Cicâldău, nemulțumit după victoria cu FC Argeș din Liga 1