Chindia - Viitorul 1-1. Remiză nemulțumitoare pentru constănțeni! Debutul lui Rednic, stricat de greșeala lui Cojocaru

De Dorin Gal. Publicat pe 12.12.2020 la 19:44 Actualizat pe 12.12.2020 la 21:31

Chindia și Viitorul au remizat la Giurgiu, scor 1-1, în primul meci al lui Mircea Rednic pe banca constănțenilor. Elevii săi au controlat partida fără drept de apel până în minutul 36, atunci când portarul Cojocaru a fost eliminat pentru un fault în afara careului.

Jucătorii Viitorului se bucură după gol

Mircea Rednic va debuta pe banca tehnică a Viitorului Constanța

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

• Chindia - Viitorul 1-1
  • Constănțenii au jucat mare parte din meci cu un om în minus

Deși Viitorul a reușit să rămână destul de bine în teren chiar și în 10 oameni, băieții lui Emil Săndoi s-au organizat la pauză și au reușit să egaleze în minutul 63.

Mai mult, târgoviștenii au ratat și o ocazie uluitoare în minutul 88 prin Martac, deși pe final s-a jucat pe contre, orice echipă având posibilitatea de a marca golul decisiv.

Min. 90+: S-a încheiat partida.

Min. 88: Martac rateazp o ocazie colosală cu poarta goală pentru Chindia!

Min. 63: GOOOLLL Chindia! Florea egalează scorul.

Min. 46: A început repriza a doua.

Min. 45+: Este pauză la Giurgiu.

Min. 36: Portarul Cojocaru este eliminat de la Viitorul după ce a făcut un fault în afara careului.

Min. 14: GOOOLLL Viitorul! Iancu marchează cu latul, complet liber în careu.

Update 19:30: A început meciul.

LIVE SCORE Chindia - Viitorul, 19:30

Echipe probabile:

Chindia: Aioani - Martac, Iacob, Pițian, Căpușă - Neguț, Dulca, Rață, Dumitrașcu - Popa, Florea

Viitorul: Cojocaru - Dussaut, Dobrosavlevici, Ghiță, de Nooijer - Ciobanu, Artean, Matei - Iancu, Luckassen, Mățan

Chindia, pregătită de Emil Săndoi, se află la doar un punct în spatele Viitorului, pe locul 8 în clasament. Astfel, o victorie i-ar duce pe târgovișteni la două puncte deasupra constănțenilor.

De cealalta parte, Mircea Rednic va debuta în sfârșit pe banca Viitorului după ce partida cu Hermannstadt a fost amânată săptămâna trecută.

Rămâne de văzut cât timp a avut ”Puriul” pentru a schimba ceva în jocul formației lui Gică Hagi și Gică Popescu.