Roş-albaştrii se tem de un dezastru şi în Cupa României. "Se poate întâmpla la fel şi cu Dinamo!"

Iulian Focșăneanu Publicat: 29 iunie 2020, 19:29

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Ovidiu Popescu se teme că FCSB ar putea rata calificarea în finala Cupei

Jucătorii lui Bogdan Vintilă au câştigat cu 3-0 în faţa lui Dinamo, în manşa tur a semifinalelor. Încă se tem că ar putea rata calificarea!

Ovidiu Popescu se teme că FCSB poate pierde la scor cu Dinamo

"De patru ani de când sunt aici, când am început repriza secundă, am avut tot timpul probleme. Suntem pe drumul cel bun, dar păcat că nu avem rezultate foarte bune în campionat.

Avem Cupa, mai avem returul cu Dinamo. În seara asta am avut 2-0 şi ne-au întors. Aşa se poate întâmpla şi cu Dinamo", a declarat Ovidiu Popescu la Digi Sport.

Returul dintre FCSB şi Dinamo este programat să se dispute pe 8 iulie. Până atunci, vicecampionii României au duel în campionat cu FC Botoşani.

20:30 LIVE VIDEOAEK – Panathinaikos şi Aris – Olympiacos se joacă ACUM în AntenaPLAY! Duel pentru titlu în Grecia! Probleme pentru Lucescu 20:25 LIVE TEXTFarul – Rapid 3-1. Inspiraţie uriaşă pentru Gică Hagi! Au marcat doi jucători intraţi la pauză 20:08 VIDEOImaginile durerii lui Răzvan Lucescu. Ce a declarat românul, după ce PAOK a smuls o remiză în minutul 90+10! 20:00 Improvizaţia lui Bogdan Lobonţ, catastrofală în Farul – Rapid! Dan Şucu, devastat după golul marcat de Louis Munteanu 20:00 Sepsi – FCSB LIVE TEXT (21:45). Echipa lui Charalambous poate câştiga titlul în această etapă! Echipele de start 19:42 U Cluj a „ajutat-o” pe Dinamo! Clujenii, victorie la limită cu Poli Iaşi! Cum arată clasamentul din play-out 18:59 FotoPrima reacţie a iubitei lui Olimpiu Moruţan, după ce mijlocaşul român a suferit o accidentare horror şi e OUT de la EURO 2024 18:36 Programul României de la Campionatul European de handbal! Când va avea loc meciul de debut al „tricolorelor” 18:16 Rafael Nadal, veşti proaste înaintea debutului de la Madrid! Participarea la Roland Garros, sub semnul întrebării 18:10 VIDEOLamia – PAOK 1-1 a fost live în AntenaPLAY! Remiză dramatică pentru Răzvan Lucescu! PAOK a egalat în minutul 90+10 Vezi toate știrile