VIDEO | Lui Şumudică nu-i vine să creadă ce a păţit. Gaziantep a fost egalată în minutul 90+5. Românul a fost eliminat şi a făcut un scandal monstru!

De Iulian Focșăneanu. Publicat pe 28.11.2020 la 14:58 Actualizat pe 28.11.2020 la 15:10

Ce dezamăgire pentru Marius Şumudică. Echipa românului, Gaziantep, a pierdut in extremis două puncte în meciul cu Yeni Malatyaspor, din etapa a 10-a a campionatului Turciei. Oaspeţii au marcat golul de 2-2 în minutul 90+5.

Marius Şumudică

Marius Şumudică, extrem de nervos la adresa arbitrilor

Profimediaimages

• Gaziantep - Yeni Malatyaspor 2-2
  • Marius Şumudică, trimis în tribună de arbitru

Convins că adversarii au înscris din poziţie de ofsaid, antrenorul lui Gaziantep şi-a pierdut cumpătul. Reuşita a fost validată după ce s-a verificat sistemul VAR. Chiar şi aşa, Şumudică a protestat vehement.

Marius Şumudică a fost trimis în tribună de arbitru

Şumudică a făcut un scandal monstru şi a fost trimis de "centralul" partidei în tribună. Cu greu a fost convins să plece de la marginea terenului.

Gaziantep a condus cu 1-0 la pauză, graţie golului marcat de Mirallas. În prelungirile primei reprize, Alex Maxim, Ozer şi Ceylan au primit cartonaş galben. Ceylan a şi fost eliminat, la trei minute după pauză. Nici Toşca nu a scăpat şi a fost avertizat de arbitru.

Yeni Malatyaspor a restabilit egalitatea, dar echipa lui Şumudică a avut puterea să treacă din nou în avantaj. Topalli a făcut însă 2-2, după o fază extrem de controversată.

Chiar dacă a pierdut două puncte, Gaziantep şi-a continuat invincibilitatea. A ajuns la nouă meciuri la rând fără eşec, cea mai lungă serie de invincibilitate din cariera lui Şumudică.