WTA

Prima reacţie a Simonei Halep, după victoria cu Barbora Krejcikova: "Am simţit muşchiul la umăr contractat"

De Antena Sport. Publicat pe 13.08.2020 la 20:04 Actualizat pe 13.08.2020 la 20:09

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Praga. Halep a învins-o în optimi pe Barbora Krejcikova, scor 3-6, 7-5, 6-2.

Simona Halep

Zuma Press / Rob Prange via Hepta

• Simona Halep - Barbora Krejcikova 3-6, 7-5, 6-2
  • Halep s-a calificat în sferturile de finală

Simona Halep a avut emoţii mari în partida cu Barbora Krejcikova. "Simo" a pierdut primul set, însă a revenit fantastic şi a întors meciul.

"Am încercat să mă opresc din a rata şi mă bucur că am găsit ritmul pe final. Da, încă nu simt foarte bine serviciul, dar continui să mă acomodez şi aştept jocul următor pentru a juca mai bine decât astăzi. Am simţit muşchiul la umăr foarte contractat", a spus Simona Halep imediat după meci.

Simona Halep va juca în sferturile de finală cu Magdalena Frech.

"M-am uitat la meciul ei, luptă foarte mult, deci va fi un meci interesant, cred că voi avea un meci dificil", a mai spus Halep.