WTA

FINAL Simona Halep - Barbora Krejcikova 3-6. 7-5. 6-2. Simona o învinge pe Krejcikova după un meci dificil şi se califică în sferturi

De Antena Sport. Publicat pe 13.08.2020 la 17:37 Actualizat pe 13.08.2020 la 19:57

Simona Halep s-a calificat în sferturile turneului de la Praga după un meci greu, în trei seturi, cu Barbora Krejcikova

Simona Halep

Simona Halep joacă la Praga

Zuma Press / Rob Prange via Hepta

• Simona Halep e în sferturi la Praga
  • Ea va juca în turul următor cu poloneza Magdalena Frech

UPDATE 19:51: Meciul s-a încheiat! Simona câştigă ultimul set cu 6-2 şi avansează în runda următoare.

UPDATE 19.13: Halep-Krejcikova 3-6, 7-5. Set Simona. Marea noastră noastră campioană câştigă cu emoţii setul secund şi trimite meciul în set decisiv!

UPDATE 19:05: Halep-Krejcikova 3-6, 5-5. Simona a ratat patru mingi de set!

UPDATE 18:55:Simona Halep - Barbora Krejcikova 3-6, 5-4. Halep a condus cu 40-0 și a irosit 4 mingi se set, iar adversara sa a câștigat game-ul cu break.

UPDATE 18:47: Halep-Krejcikova 3-6, 5-2. Revenire de senzaţie pentru campioana noastră.

UPDATE 18:25: Halep-Krejcikova 3-6, 1-1. Simona câştigă pe serviciul adversarei.

UPDATE 18:22: Halep-Krejcikova 3-6, 0-1. Simona Halep a pierdut şi primul game din setul al doilea.

UPDATE 18:18: Halep-Krejcikova 3-6. Simona a pierdut primul set. Meci dificil pentru marea noastră campioană.

UPDATE 18:15: Halep-Krejcikova 3-5. Simona câştigă primul game pe propriul serviciu.

UPDATE 18:10: Halep-Krejcikova 2-5. Simona, la un pas de pierde primul set. Meci greu pentru campioana noastră.

UPDATE 18:04: Halep-Krejcikova 2-4. Simona pierde încă o dată pe propriul serviciu.

UPDATE 18:02: Halep-Krejcikova 2-2. Încă un break! Al patrulea la rând!

UPDATE 17:57: Halep-Krejcikova 2-1. Marea noastră campioană face un nou break! Început echilibrat de meci.

UPDATE 17:52: Halep-Krejcikova 1-1. Simona Halep pierde pe propriul serviciu.

UPDATE 17:48: Halep-Krejcikova 1-0. Simona câştigă primul game, pe serviciul adversarei.

Simona a ajuns în turul secund după un meci maraton, câştigat în tie-break-ul setului decisiv. Cu Polona Hercog, Simo a ratat şase mingi de meci înainte de a trece în runda următoare.

Aceasta este a doua întâlnire directă între cele două. Simona Halep a învins-o pe Barbora Krejcikova, la Bucureşti, în 2016, cu 3-6, 6-1, 6-1.

Simona Halep LIVE TEXT | Ce spune Simona despre adversara ei

După victoria chinuită cu Hercog, Simona ştie ce o aşteaptă şi în duelul cu ocupanta locul 118 WTA.

”Știu că e o jucătoare foarte bună, lovește plat și puternic, trebuie să fiu pregătită, să-mi ajustez pe alocuri jocul, pentru că azi nu am terminat foarte bine meciul.

Dar, mă bucur că sunt în turul doi și abia aștept să joc iar”, a spus Halep.

Simona Halep - Barbora Krejcikova, duel din turul doi al turneului de la Praga, se va disputa azi, de la ora 17:00, în timp real pe antenasport.ro.