Valeriu Argăseală, preşedintele FCSB, a fost implicat, marţi seară, într-un accident auto, în Bucureşti, în zona Calea Griviţei.
Valeriu Argăseală este considerat vinovat pentru incidentul în care au fost implicate patru maşini.
Valeriu Argăseală, implicat într-un accident în Bucureşti
“Domnul Argăseală a venit din banda din stânga, care este obligatorie la stânga și a intrat în mine, după care a ricoșat în cele două mașini”, a declarat unul dintre șoferi, potrivit ştirileprotv.ro.
În urma accidentului, o şoferiţă a avut nevoie de îngrijiri medicale. Ea a suferit o fractură la mână şi a fost transportată la spital, mai scrie sursa citată.
Valeriu Argăseală ar putea avea probleme în urma accidentului. Politisții fac cercetări pentru vătămare corporală din culpă.
Prima reacţie a lui Valeriu Argăseală
Preşedintele FCSB a declarat că nu a fost vorba despre un accident grav şi că nu s-a speriat.
“A fost un accident, e adevărat, dar nimic grav. Nu m-am speriat, se poate întâmpla un astfel de eveniment. Sunt bine, toată lumea e teafără, iar asta e cel important”, a spus Valeriu Argăseală pentru prosport.ro.
- Şeful FCSB, implicat într-un accident auto
- Poliţia face cercetări
- Mexic - Africa de Sud, meciul de deschidere de la Cupa Mondială, joi de la 22:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Marele Premiu al Barcelonei se vede exclusiv în Universul Antena în weekend-ul 12-14 iunie
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Fratele geamăn al lui Joao Paulo a semnat cu o formaţie din Liga 1: “O figură cunoscută”
- Vinicius și-a decis viitorul! Brazilianul, dispus să plece pe gratis de la Real Madrid la anul
- OFICIAL | Benfica a anunţat înlocuitorul lui Jose Mourinho: “Şi-a dat acordul pentru această numire”
- Neymar e în culmea fericirii înaintea Cupei Mondiale 2026: “Sunt aici ca un copil”
































